EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - TRENDLER

Hafta sonu eğlence rehberi (9-10 Nisan)

buseterim.com.tr okuyucularına özel 48 saatlik eğlence-etkinlik rehberi 'Hafta sonu ne yapsak?' sorunuza farklı alternatifler sunuyor. Bakalım bu hafta sonu şehir bize neler sunuyor...

profil
Mina Karanis
08.04.2016
Hafta sonu eğlence rehberi (9-10 Nisan)

CUMARTESİ

-Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen “Robot Günleri”, gün geçtikçe ilerleyen ve hayatımıza yerleşen robot sektörünü tanıtmak ve Türkiye’de ve dünyada gelişimini incelemek amacıyla alanının en başarılı firmalarını sizlerle buluşturuyor. Boğaziçi ROBOTICSUMMIT 9-10 Nisan 08:30-18:30 saatleri arasında ücretsiz gerçekleştirilecek.

-Amerikan Sokak Yemekleri atölyesi bu Cumartesi Soffa Mutfak Atölyesi WOW İstanbul Hotel’de. Atölye saat 14:00’de başlayacak ve ücreti 160 TL.

-Peter Demetz, günlük yaşamdan alınmış sıradan kareleri ahşapta nasıl hayat bulduğunu size Without Being Watched sergisinde paylaşıyor.

Soda İstanbul, Şakayık Sok. No:37/1 Nişantaşı 11:00-19:00 arası açık, Pazar-Pazartesi günleri kapalı.

-Cumartesi gecesi ne yapsam diyorsanız Luzia Arnavutköy’de Zozo funk, disko ve soul müzik türleriyle; deep house müziğin başarılı isimlerinden Claptone da Kloster’ın DJ kabininde sizleri bekliyor.

Luzia Arnavutköy , Arnavutköy Bebek Cad. No:64 İstanbul
Kloster, Hüseyin Ağa mah. Kamer Hatun Cad. No:10 Beyoğlu, İstanbul

-Şamdan’ın sahibi Ersoy Çetin ilk defa meyhane işine girerek Rixos Pera İstanbul otelinin terasındaki yerini aldı. Şamdan Mey-hane, Haliç manzarası eşliğinde yemeğe davet ediyor. İki kişi için ortalama fiyat 200 TL.

Meşrutiyet Cad. 44, Tepebaşı  Beyoğlu, İstanbul

PAZAR

-Güne güzel bir kahvaltıyla başlasak diyorsanız size önerim Namlı Gurme Karaköy. Dikkat edin parmaklarınızı yemeyin, peynirleri ve şarküterileri çeşit çeşit ve en güzeli de akşam 21:00’e kadar servis devam ediyor. İki kişilik kahvaltı fiyatı yaklaşık 90 TL.

Rıhtım Cad. 1/1 Karaköy, İstanbul

-Feng Shui ve Çin Astrolojisi son zamanlarda birçok kişinin ilgisini çekiyor. Peki gerçekten nedir nasıl etkileri vardır? Hepsini Cretatölye’de düzenlenecek olan Ahsen Küçükçalık’ın atölyesinde öğrenebilirsiniz, fiyatı 56 TL.

Cihangir Oba Sok. No:2 Beyoğlu, İstanbul

-Şişhane metrosu yakınında bulunan kahve durağı anlamına gelen Noir Pit, kahveleriyle ve tatlılarıyla denenmeye değer. Size önerim Miss Pizza’da yemeğinizi yedikten sonra Noir Pit’in asma katında sonu gelmeyecek kahve muhabbetlerine başlamanız. İki kişi için ortalama 30 TL.

Asmalımescit Mah. Meşrutiyet Cad. No:109/A Beyoğlu, İstanbul

-Bembeyaz dekorasyonuyla beyaz meyhane olarak anılan Eleos, fonda Grek müzik eşliğinde İstanbul, Yunan ve Ermeni mutfağından lezzetlerle keyifli bir pazar akşamı için ideal. Hamsi dolma, Eleos böreği ve suflesini şiddetle tavsiye ediyorum. İki kişilik fiyat ortalama 220 TL.

Yeşilbahçe Sok. 9 Yeşilköy, İstanbul

-Pazar sinemasına önerim;  Yeniden Başla/Demolition, eşini trafik kazasında kaybeden bir yatırım uzmanın yaşadığı duygusal çöküntü sırasında  hayata tekrar tutunacağı bir aşkla tanışmasının hikayesini anlatan filmin yönetmenliğini Oscar Ödüllü Sınırsızlar Kulübü filminden tanıdığımız Jean-Marc Vallee’nin imzasını taşımakta.

Önceki ve Sonraki
Haberler