EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - TRENDLER

Bu hafta ne yapsak? (8-12 Şubat)

Sadece hafta sonları değil, hafta içleri de şehir etkinlik dolu! Yazarımız Mina Karanis, bu hafta mutlaka izlemeniz, okumanız ve tatmanız gerekenleri derleyerek, hafta içinin stresinde kaybolmamanız için bir rehber hazırladı.

profil
Mina Karanis
08.02.2016
Bu hafta ne yapsak? (8-12 Şubat)

Aheste Şişhane’de Adahan otelinin altında yer alıyor. Mekanın dekorasyonu ismi gibi aheste aheste zaman geçirebileceğiniz bir mekan. Menüye ek olarak Cumartesi ve Pazar (09:30-15:00) sınırsız kahvaltısı mevcut (35TL). Tadım menüsü de denemeye değer, size önerim kalabalık bir grupla gidip ortaya karışık sipariş verip her çeşitten tatmak. (Avokadolu Poşe Yumurta 23TL)

Bu hafta ne yapsak? (8-12 Şubat)

18-28 Şubat’ta yapılacak olan 15.!f İstanbul Bağımsız Film Festivali’ne biletler tükenmeden bilet almalı. Festivalin açılışını yapacak olan Anomalisa ile Sundance’te belgesel dalında Büyük Jüri Ödülü’nü kazanan Blood Brother/Kan Kardeşim sizlere önerilerim arasında.

Bu hafta ne yapsak? (8-12 Şubat)

Sütlaç krem brulee, sütlaç severlere yeni bir keşif (18TL);Thai Chilli kokteyli de acı sevenlerde bağımlılık yapabilir demedi demeyin.(40TL) Cuma geceleri Dj Murat Tokuz, Cumartesi geceleri Dj Mono ve diğer günlerde ise Dj Özgürtay misafirlere eşlik ediyor. Bu haftaya özel 9 Şubat’ta Ozan Uzun’un sergisine de bir göz atın derim.

Bu hafta ne yapsak? (8-12 Şubat)

Ceren ve Irmak Arkman’ın küratörlüğünü yaptığı; dünyaca ünlü dijital sanatçıların eserlerinin sergilendiği sergi 13 Şubat’a kadar devam edecek. (Pazar-Pazartesi kapalı, 10:30-19:30, giriş ücretsiz)

Bu hafta ne yapsak? (8-12 Şubat)

Kahveye yeni bir renk getiren Nişantaşı’ndaki Ministry Of Coffee’nin kahvelerini denemeli .Şehrin en iyi kahvesi bizde diyen MOC, menüsüyle farklı ülkelerin lezzetlerini harmanlıyor. Bu kahvelerin sırrı nedir diyenler? MOC sizi eğitimlerine bekliyor. (Mocca Chai Latte 10.5TL)

Bu hafta ne yapsak? (8-12 Şubat)

Workshop – Hava’da Aşk Kokusu Var: Kendi Parfümünü Yarat’a katılmalı. 6 Şubat 2016 tarihinde saat 10:00’da Bihter Türkan Ergül’ün eğitmenliğinde Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirilecek.(175TL) Koku Atöyesinde neler mi var ? parfüm ve koku arasındaki farkı, doğru parfüm nasıl seçilmeli, koku hafızası nedir, parfüm nasıl kullanılır, tarihte kokunun siyasi yeri, kokuların karakterleri ve kullanım şekilleri, psikolojik ve fizyolojik etkileri gibi daha birçok konuda sorularınıza cevaplar alabileceksiniz.

Bu hafta ne yapsak? (8-12 Şubat)

Psikanalist Marion Milner kendi hayatından yola çıkarak mutlulukları, hayat deneyimlerini sorgulamış kitabında.(18TL)

Bu hafta ne yapsak? (8-12 Şubat)

Soğuk havalara inat Karaköy’deki Dondurmino Gelato’nun doğal el yapımı dondurmalarından yemeli. Kurabiye Otel’in kardeş işletmesi olan Dondurmino ilk macerasına Alaçatı’da başlamış. Hacı Memiş mahallesinde topladığı beğeniler sonrasında doğal dondurmalarıyla İstanbul halkını da tanıştırmak isteyen Mehmet Ali Akbulut Karaköy ailesine katılmaya karar verniş. Sütünü Biga çiftliğinin Jersey tipi ineklerinden sağlayan Dondurmino, meyvelerini taze ve günlük mevsim meyvelerinden elde ediyor.(Mavi Alaçatı, 1 top dondurma 5TL)

Bu hafta ne yapsak? (8-12 Şubat)

İki Michelin yıldızlı İspanyol şef Sergi Arola, tapas mutfağını kendine özgü sanatıyla harmanlayıp misafirlerine sunuyor. Bu arada 15 Şubat’ta Arola, menüsünü yenilemeye hazırlanıyor. (Karidesli Ravioli 45TL, Arroz Negro”Siyah Mürekkep ile Pişirilmiş Istakozlu Pilav” 2 kişilik 195TL, Paella 2 kişilik 150TL)

Bu hafta ne yapsak? (8-12 Şubat)

İş çıkışı buluşma mekanlarının vazgeçilmezlerinden Kozmonot’a gitmeli. Topağacı’na farklı bir renk getiren, mahalle pub kültürünü Nişantaşı ailesine katan uzay araştırmacılarından esinlenerek yapılmış gastro-pub Kozmonot. İçerideki uzay esintisinin yanında Kozmonot ailesinin ve mekanın dekorasyonunun verdiği sıcaklıkla müdavimi olabilirsiniz. (Trüf yağlı, parmesanlı ve frenk soğanlı patates kızartması 15TL; aklınıza gelecek gelemeyecek, çeşitte bira seçeneklerinden denemeli)

Bu hafta ne yapsak? (8-12 Şubat)
Önceki ve Sonraki
Haberler