EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - TRENDLER

Bu hafta ne yapsak? (22-26 Şubat)

İstanbul hafta içi de hareketli ve birbirinden değişik alternatifler sunuyor. Bu hafta ne yapsak, diye düşünmeyin. Yazarımız Mina Karanis’in önerilerine kulak verin.

profil
Mina Karanis
22.02.2016
Bu hafta ne yapsak? (22-26 Şubat)

Tarihi Moda İskelesi’ne inen yokuşun hemen başında bulunan Naga Putrika, Hintçe’de “Dağın Kızı” anlamına geliyor. Mekanın 6 farklı kahvaltı menüsü var  ve hepsinin çeşitliliği birbirinden güzel. Hepsi gözüme güzel gözükünce, mıhlamayla kalbimi çalan Zuğa’yı seçtim. Menüsü hem doyurucu hem lezzetli, fiyatları da uygun.

Kişi başı 35TL, iki kişi 55TL.
Adres:Caferağa mah. Moda cad. 161/a Kadıköy/İstanbul
Telefon:0216 337 99 62

Bu hafta ne yapsak? (22-26 Şubat)

Son yılların selfie modasına bir de maske özelliği getiren Instagramda da popülerleşen, görüntünüzü değiştirip selfie videosu çekebildiğiniz bir aplikasyon.

Bu hafta ne yapsak? (22-26 Şubat)

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gidenlerimiz ünlü Mardo dondurmasını bilir; dondurmalarını artık adanın dışına taşıma zamanının geldiğini anlayan aile, SAGO ismiyle Nişantaşı’nda ilk dükkanını açtı. Dekorasyonunda seçilen renkler o kadar sempatik ki, fotoğraf çekmeden çıkmak imkansız. Kendi imalatları olan yüzde 100 doğal dondurmalar arasında en sevdiklerim; Mavi Melek, Tofi ve Bisküvi. 

Adres:Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No:69/A Şişli/İstanbul

Bu hafta ne yapsak? (22-26 Şubat)

Her ağız tadına uymayan, sevenin de çok sevdiği farklı bir tattır Vefa Bozası. Markette satılanlara göre daha yoğun bir tadı var Tarihi Vefa Bozacısı’nın. Karşı dükkandan da kesekağıdına leblebi alıp bozanızın üzerine döküp kaşıkla yiyebilirsiniz.

Leblebi 3 TL, Boza Bardak 3 TL, Boza 1lt  9 TL
Adres: Vezneciler metro durağına yürüme mesafesi uzaklıkta, Hacı Kadın Mah. Katip Çelebi Cad. No: 104/1 Vefa

Bu hafta ne yapsak? (22-26 Şubat)

2009 yılı yapımı animasyon filmi Adam Elliot tarafından yazılıp yönetilmiş. Birbirinden farklı karaktere sahip iki mektup arkadaşının hikayesini anlatıyor film. Mary, 8 yaşında Melbourne’un kasaba bölgesinde yaşayan bir kız çocuğu; Max ise 44 yaşında New York’ta yaşayan obsesif bir adam. Film, iş çıkışı huzurlu bir gecenin garantisi...

Bu hafta ne yapsak? (22-26 Şubat)

Besin tarihte sadece karın doyurmak için değil imparatorlukların kurulmasından, yerleşim alanlarından seçilmesine, sanayileşmeden, savaşların kaderini etkilemeye kadar birçok konuda etkileyici faktör olmuş. İnsanlığın Yeme Tarihi ile yazar  Tom Standage bunu araştıran arkeoloji, antropoloji ve iktisat gibi alanlardan yararlanarak besinlerin hayatımızda oynadığı kritik rolü başarıyla anlatmış.

Bu hafta ne yapsak? (22-26 Şubat)

11 Aralık 2015 – 28 Şubat 2016 tarihleri arasında Bosnalı sanatçının "Bim Bam Bom Çarpınca Kalp" sergisi Arter’de yer alıyor. Serginin isminden yola çıkarak hayata ve aşka dair ortak bir çelişkiyi içerdiği doğrudur. Kamerić‘in işlerinin çoğunda Bosna Savaşı’nın izleri bulunuyor.

Adres:İstiklal Cad. No:211 Beyoğlu

Bu hafta ne yapsak? (22-26 Şubat)

24 Şubat Çarşamba akşamı Kitchen Creates’in kendi yorumunun katıldığı lezzetli vegan tarifleri atölyesini farklı mutfakları öğrenmek adına deneyebilirsiniz; Salsa Soslu Farinata, Kremamsı Köri Soslu ve Yer Fıstıklı Soya Kıymalı Sebze Türlüsü, Muskatlı Basmati Pilavı, Kestaneli Tart... Hem yapıp hem yiyeceksiniz. Kişi başı 140TL. Saat 19.00-21.30 arası.

Adres: Eminali Paşa Cad. No:67 Bostancı/Kadıköy

Bu hafta ne yapsak? (22-26 Şubat)

Shakespeare’ın ölümsüz oyunu Bir Yaz Gecesi Rüyası bu kez Moda Sahnesi yorumuyla karşımızda. Demetrius, Lysander ve Hermia arasındaki aşk üçgenine ailelerin ve mitolojinin de eklenmesiyle Shakespeare’ın komedi türündeki şaheserlerinden birisi Mert Fırat, Melis Birkan, Timur Acar gibi başarılı oyuncular tarafından sahnelenir; bize de izlemesi, sonunda da ayakta alkışlaması düşer.

(45 TL. İndirimli 30TL)

Adres:Moda Sahnesi, Caferağa mah. Hasırcıbaşı Sok. No:37 Kadıköy/İstanbul

Bu hafta ne yapsak? (22-26 Şubat)

Avrupa’nın en büyük dinozor tema parkı Jurassic Land 29 Şubat’a kadar devam edecek. İçerisinde Türkiye’nin en büyük hareketli sinemasını bulunduran parkta, rehber eşliğinde bilim merkezini ve müzeyi gezmek mümkün. CNN International tarafından “Dünyanın en iyi 10 Dinozor Müzesi” arasına giren Jurassic Land müzesi; ailece ne yapsak diyenlere güzel bir öneri. Tam 39TL, indirimli 29TL; aile indirimleri bulunmakta.

Adres: Forum İstanbul – Kocatepe Mah. Paşa Cad. Bayrampaşa/İstanbul

Bu hafta ne yapsak? (22-26 Şubat)
Önceki ve Sonraki
Haberler