EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Vizyonda ne var? (16-22 Temmuz)

25 yıl aradan sonra tekrar seyirci ile buluşacak olan Space Jam efsanesi, Paris sokaklarında geçen bir gençlik aşkı, hafızalara kazınan gerilim A Quiet Place'in devam filmi gibi merak uyandıran yapımları izleme şansımız var.

profil
BT Ekip
16.07.2021
Vizyonda ne var? (16-22 Temmuz)

25 yıl aradan sonra tekrar vizyonlarla buluşacak olan Space Jam efsanesinde bu kez ünlü basketbolcu LeBron James maceraya atılıyor. LeBron James ve Don Cheadle gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı Space Jam: Yeni Efsane filminde oyunculara Bugs Bunny ve Lola Bunny başta olmak üzere pek çok Looney Tunes karakteri eşlik ediyor. Malcolm D. Lee’nin yönetmen koltuğunda oturduğu film, basketbol şampiyonu ve küresel ikon LeBron James’in zamana meydan okuyan Bugs Bunny ve disiplinsizlikleriyle ünlü bütün Looney Tunes çetesiyle birlikte destansı bir maceraya atılması konu ediniyor.

Yönetmen: Malcolm D. Lee
Senarist: Juel Taylor, Tony Rettenmaier
Oyuncular: LeBron James, Don Cheadle, Sonequa Martin-Green


16 yaşındaki Suzanne, yaşıtlarından sıkılmaya başlamıştır. Her gün evden okula yürürken, bir tiyatronun önünden geçer ve bir gün, burada kendinde yaşça büyük bir oyuncuyla tanışır. Zaman geçer ancak Suzanne bu yabancıyı aklından çıkaramaz. Pembe bulutlar ve narlı limonatalar arasında gidip gelen bu ikili, can sıkıntılarına birbirleriyle cevap bulur ve aşık olurlar. Ancak Suzanne, onun için çekilmez ancak akranlarının çok severek yaşadığı 16 yaşını ve bir daha geri dönülemeyecek bu zamanları kaçırmakta mıdır?

16 yaşın tazeliğini, renkleri, müziği ve oyunculuğuyla beyaz perdeye taşıyan bir ilk film: Paris’te Bahar, Cannes Film Festivali’nin ardından Toronto ve San Sebastian’da gösterildi ve eleştirmenlerce “kışkırtıcı ve özgün” yorumlarını aldı. Filmin başrolünde izlediğimiz Suzanne Lindon ise bu filmin aynı zamanda yazar ve yönetmeni.

Yönetmen: Suzanne Lindon
Oyuncular: Suzanne Lindon, Arnaud Valois, Frédéric Pierrot
Ülke: Fransa
Yapım: Caroline Bonmarchand


John Krasinski'nin yönettiği devam filmi A Quiet Place: Part II, yaşadıkları yerde sese duyarlı yaratıklara karşı verdikleri mücadeleden sağ çıkmayı başaran anne Evelyn ve çocukları Marcus ile Regan'ın, tek tehlikenin sesle avlanan yaratıkların olmadığı dış dünyada hayatta kalma çabalarını anlatıyor.

Yönetmen: John Krasinski
Senarist: John Krasinski, Bryan Woods
Oyuncular: Emily Blunt, John Krasinski, Cillian Murphy


1995 yapımı kült film La Hain yeniden vizyonda! Paris’in gettolarında hararetli saatler yaşanmaktadır. Grup halinde dolaşan yerel gençlerle, çevreyi kuşatan polisler arasında nefret dolu bakışlardan oluşan bir gerilim vardır. Mahallenin gençlerinden Abdel, polis soruşturması sırasında dövüldüğü için hastanede ölüm döşeğinde yatmaktadır. Arkadaşı Vinz ise, Abdel’in ölmesi durumunda bir polis vurmaya ant içer.

Yönetmen: Mathieu Kassovitz
Oyuncular: Vincent Cassel, Hubert Koundé, Saïd Taghmaoui
Ülke: Fransa
Yapım: Christophe Rossignon


Yönetmen: Elaine Bogan, Ennio Torresan Jr.
Senarist: Aury Wallington, John Fusco
Oyuncular: Isabela Merced, Marsai Martin, Mckenna Grace

DreamWorks yapımı animasyon Spirit Untamed, annesinin memleketi olan küçük sınır kasabası Miradero'ya gelen cesur akrobat binicisi Lucky'nin, kendisi gibi özgür ruhlu olan yabani at Spirit ile tanışmasından sonra yaşananları konu ediniyor.


Yönetmen: Gökhan Arı
Senarist: Gökhan Arı, Mehmet Ali Tugay
Oyuncular: Onur Yaprakçı, Altan Erkekli, Füsun Demirel

İsmet öldükten sonra eşi, çocukları, kardeşleri ve kasabadan diğer insanlar cenaze uğurlaması için eve toplanırlar. Eve gelen imam, ikindi namazına kadar cenazeyi kaldırıp defnetmek gerektiğini İsmet’in çocuklarına söyler. Ancak İsmet’in abisi uğurlamaya geç kalacağı için cenaze bir türlü kaldırılamaz. İşte tam burada aile kendi arasında miras paylaşımlarını konuşurken olmadık işler başlarına gelir. İsmet’in başka bir kadından olma çocuğu cenazeye gelince işler sarpa sarar.


Yönetmen: Özgür Selvi
Senarist: Özgür Selvi
Oyuncular: Nur Erkul, Sinan Çalışkanoğlu, Ali Tarık Fındık

Birbirine gıcık olan acemi dedektifler Serdar ve Aslıhan bir cinayeti çözmek için görevlendirilir. Şüphelilere yaklaşmak için evli bir çift gibi davranmak zorunda kalan ikili, adeta dedektiflik mesleğini tersten icra eder ve buldukları her ipucunda katilden biraz daha uzaklaşırlar. Kısa süre içinde çılgın ortakların dedektifliğe hızlı ama imkansız bir giriş yaptıkları anlaşılır!

Bonus: En sevilen 10 gençlik filmi


Önceki ve Sonraki
Haberler