EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Vizyonda ne var?

Uzun bir aradan sonra sinema salonları kapılarını açtı. Cruella, Hızlı ve Öfkeli 9, My Salinger Year, Lux Æterna gibi merakla beklediğimiz filmleri mercek altına aldık.

profil
BT Ekip
03.07.2021
Vizyonda ne var?

Yönetmen: Justin Lin
Senarist: Daniel Casey, Justin Lin
Oyuncular: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster
Orijinal adı: F9 The Fast Saga

Dom ve ekibi serinin 9. filminde, geçmişten gelen bir tehdide karşı savaşıyor. Oğlu ve Letty ile birlikte gözlerden uzak bir yaşam süren Toretto, kardeşinin lider olduğu ve amacı dünyayı yok etmek olan bir planı durdurmak için mücadele veriyor.


Yönetmen: Craig Gillespie
Senarist: Tony McNamara, Dana Fox
Oyuncular: Emma Stone, Emma Thompson, Joel Fry

1970'lerin Londra'sında punk rock devriminin ortasında geçen “Cruella”, tasarımlarıyla adını duyurmaya kararlı, zeki ve yaratıcı bir kız olan genç dolandırıcı Estella'yı konu alıyor. Estella’nın moda yeteneği, son derece şık ve dehşet verici bir moda efsanesi olan Barones von Hellman'ın dikkatini çeker. Ancak ilişkileri, Estella'nın kötü tarafını kabullenmesine ve kaba, moda tutkunu ve intikam peşinde koşan Cruella olmasına neden olacak bir dizi olayı tetikler. 


Yönetmen: Philippe Falardeau
Senarist: Philippe Falardeau, Joanna Rakoff
Oyuncular: Margaret Qualley, Sigourney Weaver, Douglas Booth
Orijinal adı: My Salinger Year

Joanna, yazar olma hayali kuran genç bir kadındır. New York’ta J.D. Salinger’in edebiyat ajansında çalışmaya başlar. Salinger'ın hayranlarından gelen mektuplara cevap vermekle görevlendirilir. Mektupları kendi diliyle yanıtlamaya başlayan Joanna, yeteneğini farklı bir yoldan ortaya koymaktadır.


Yönetmen: Natalie Erika James
Senarist: Christian White (II), Natalie Erika James
Oyuncular: Emily Mortimer, Robyn Nevin, Bella Heathcote
Orijinal adı: Relic

Yaşlı bir kadın olan Edna, aniden ortadan kaybolur. Kızı Kay, annesinin kaybolduğunu öğrenir öğrenmez kızı Sam ile birlikte çocukluğunun geçtiği eve gider. Birkaç gün sonra Edna ortaya çıkar. Günler geçtikçe Edna’nın tuhaf davranışları Kay ve Sam’i tedirgin etmeye başlar. Bir süre sonra evde karanlık bir varlık hissetmeye başlarlar.


Yönetmen:Nazif Tunç
Senarist: Nazif Tunç, Halit Karaata
Oyuncular: Halit Karaata, Hacer Kızılhan, Oktay Dal

Şemsi, uzun yol şoförlüğü yaparak geçimini sağlayan genç bir adamdır. Bir gün dağ yolundan geçerken Fidan adında genç bir kıza rastlayan Şemsi, yardımcı olabilmek için onu İstanbul'a götürür. Ancak kısa bir süre sonra Fidan'ın teröristler tarafından ayartıldığını ve onun canlı bomba eylemlerinde kullanılacağını öğrenir. Fidan'ı İstanbul'a getirmekle genç kadının gerçekleştireceği katliamda sorumluluğu olduğunu düşünen Şemsi, eylem gerçekleşmeden önce Fidan'ı bulup onu terör örgütünden kurtararak ailesinin yanına götürmeye karar verir.


Yönetmen: Doğa Can Anafarta
Senarist: Giray Altınok, Muammer Tali
Oyuncular: Altan Erkekli, Toygan Avanoğlu, Yusuf Çim

Özel Çamlıca Lisesi öğrencileri Kıbrıs'ta düzenlenen geleneksel liselerarası yaz oyunlarına katılmaya hak kazanır. Okulun sahibi olan Pinti Lütfullah, yarışmaya katılacak öğrencileri fen bölümünden seçmeye karar verir. Hababam Sınıfı, seçilen dört öğrencinin kim olduğunu öğrendiklerinde vakit kaybetmeden bir plan yapar. Kıbrıs'a gidileceği gün, seçilen dört öğrenci yerine uçakta Yakışıklı, Racon, Format ve Dede Kıbrıs bulunur. Yarışma ile ilgilenmeyen ekibin tek amacı güzel bir tatil geçirebilmektir. Ancak bu yarışma Hababam'ın arkadaşlığın ve birlik olmanın ne demek olduğunu anlamalarını sağlar.


Yönetmen: Gaspar Noé
Senarist: Gaspar Noé
Oyuncular: Charlotte Gainsbourg, Béatrice Dalle, Mica Argañaraz

Aktris olan Charlotte Gainsbourg ve Béatrice Dalle, cadılar hakkında çekilen bir filmde rol alır. Çekim sırasında yaşanan aksaklıklar korkutucu bir hal alır. 

Bonus: Temmuz'da ne izleyeceğiz?


Önceki ve Sonraki
Haberler