EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Türkiye'nin en renkli 6 bahar festivali

Bahar festivallerle geliyor. Nisan ayı boyunca Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleşecek olan bahar festivallerini bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
02.04.2019
Türkiye'nin en renkli 6 bahar festivali

Bu yıl 3-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan Adana Portakal Çiçeği Festivali, Türkiye'nin ilk ve tek sokak karnavalı. Festival süresince gösteriler, sergiler, söyleşiler, yemek yarışmaları, koşular, yarışmalar düzenlencek. 6 Nisan'da düzenlenecek olan kortej yürüyüşünde ise kostümler giyilecek. 


2010 yılından beri düzenlenen ve artık bir bahar klasiği haline gelen Alaçatı Ot Festivali 4-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Alaçatı Yeldeğirmeni çevresinde başlayacak olan etkinlik kapsamında otları tanıma ve toplamadan, yemek atölyelerine, konserlerden seminerlere kadar pek çok başlık var.  


7 Nisan Pazar günü gerçekleşecek olan İstanbul Yarı Maratonu, Yenikapı'dan başlayacak Kumkapı, Sirkeci arabalı vapur iskelesi önündeki ışıklara kadar devam edecek, sahil yolundan geri dönerek başladığı yer olan Yenikapı miting alanında bitecek. Geç başvurular 'Yarı Maraton Fuarı'nda 5 Nisan ve 6 Nisan günlerinde yapılabiliyor. İstanbul Yarı Maratonu, dünyanın en iyi 10 yarı maratonundan biri olarak gösteriliyor. 


Bu yıl 20-23 Nisan'da Antalya Pegasos Resort Hotel'de düzenlenecek olan Magic Break, 14 yıl önce Boğaziçi Üniversitesi'nde başlayan ve zamanla yayılan bir etkinlik. Bu yıl festival kapsamında 6 farklı sahnede 42 yerli ve yabancı DJ performans sergileyecek. 


Hindistan'dan dünyaya yayılan Holifest Türkiye'de bu yıl 3 farklı şehirde kutlanacak. 20 Nisan İzmir Arena, 27 Nisan İstanbul Life Park ve 4 Mayıs Ankara ODTÜ Vişnelik Tesisleri... Etkinlik kapsamında Hint mutfağından lezzetler, Hint kınası atölyeleri, dans gösterileri gibi renkli başlıklar yer alıyor. 


26-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Urla Enginar Festivali kapsamında yemek ve sanat atölyeleri, müzik dinletileri olacak. Üç gün sürecek olan festivalde Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Dr. Ender Saraç gibi isimler de söyleşi gerçekleştirecek. 


Önceki ve Sonraki
Haberler