EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Yaşlanma karşıtı bakım için 3 öneri

Cilt yaşlanması ne yazık ki kaçınılmaz. Burada önemli olan durumu geciktirmek ve en güzel şekilde yaş almak için harekete geçmek. Bu noktada devreye anti-aging cilt bakım ürünleri giriyor.

profil
Nilay Yalçınkaya
01.04.2019
Yaşlanma karşıtı bakım için 3 öneri

Kolajen üretimi 25 yaşından itibaren yavaş yavaş azalmaya başlayan cilt, 30’lara geldiğinde artık o eski parlak ve taze dokusunu da kaybetmeye başlıyor. Bu durum 40’lı yaşlarda artık belirginleşen çizgi ve kırışıklarla yaşlanmanın engellenemez olduğunu kanıtlasa da, doğru ürünlerle cilt kalitenizi artırabilir ve gençliğinizi koruma altına alabilirsiniz. 


Genç ve taze bir görünüm için en önemli şey cildi çok iyi nemlendirmek. Eğer cildinize 20’lerden itibaren ihtiyacı olan nemi verirseniz o kadar geç kırışmaya başlayacak ve ileriki yaşlarda size fazlasıyla cömert davranacaktır. Dolayısıyla ne kadar erken bu bilinçte olur ve cildinize dışarıdan destek verirseniz o kadar sizin yararınıza olur. Bu konuda en güçlü içeriklerin başında hyalüronik asit geliyor. Siz de yüzünüzdeki ilk çizgilere karşı önlem almak için içeriğinde hyalüronik asit bulunan bakım ürünlerinden destek alın.


Cildinizin nem ve antioksidan seviyesini artırdığınızda, cilt dokunuzdaki olumlu değişimi gözle görebilirsiniz. Burada da devreye yine etkili içerikler giriyor. Cildinizi sıkılaştıracak, lekelerle savaşacak, kolajen üretimini artıracak ve kırışıklarla mücadele edebilecek bakım kremlerini mutlaka düzenli olarak kullanın. Özellikle daha yoğun ve konsantre formüle sahip olan serumları gece bakım ritüelinize ekleyebilirsiniz. Kreminizi düzenli ve masaj yaparak uyguladığınızda en iyi sonucu alabilirsiniz. Retinol, hyalüronik asit, antioksidan bakımından oldukça zengin olan A, C ve E vitaminleri ise yaşlanma izlerine karşı önlem almak için etkili içerikler arasında yer alıyor. 


Önceki ve Sonraki
Haberler