EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Paris'i evinize getiren 5 film

Her karesi ile Paris sokaklarını ve Fransız yaşam tarzınızı evinize getirecek film önerileri ile sizi aşkın şehrine çağırıyoruz. İşte romantik komedi ve fantezi türlerinde ünlü yönetmenlerin imzasını ve yıldız oyuncuların ışığını taşıyan 5 film.

profil
BT Ekip
02.05.2020
Paris'i  evinize getiren 5 film

Yönetmen:Jean-Pierre Jeunet
Oyuncular: Audrey Tautou, Philippe Beautier, Clotilde Mollet

Audrey Tautou'nun dünya çapında tanınmasını sağlayan ikonik film Amélie, tam adıyla Le fabuleux destin d'Amélie Poulain, 2000'li yılların en önemli yapımlarından. 5 dalda Oscar adayı olan, toplam 59 ödüle değer görülen yapım senaryosu, karakterleri, görüntü yönetmenliği ve özellikle de Yann Tiersen imzalı müzikleri ile hem göze hem ruha ilaç gibi gelen eşsiz bir yapım. Naif bir genç kadın olan Amélie, başkalarının mutlulukları için fark ettirmeden harekete geçen kendine özgü bir karakter. Ve Amélie bir gün aşık olur. İlk kez kendi için bir şeyler yapar...

Bonus: İyi hissettiren 5 film


Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Owen Wilson, Rachel McAdams, Michael Sheen

64. Cannes Film Festivali'nin açılış filmi olan Woody Allen yönetmenliğindeki Paris'te Gece Yarısı'nın başrollerini Owen Wilson ve Rachel McAdams paylaşıyor. Paris'in en güzel halini hem gündüz hem gece keşfetmenizi sağlayacak olan film, yıldız oyuncu kadrosu ve fantastik kurgusuyla kesinlikle olağanüstü! Nişanlı bir çiftin Paris seyahatini konu alan film, yazar olan erkeğin her gece mucizevi bir şekilde 1920'lerin Paris'ine ve o yılların sanat ortamına geçmesiyle şaşırtıcı bir şekilde ilerliyor. 


Yönetmen: Richard Linklater
Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Vernon Dobtcheff

Sinema tarihinin en iyi romantik filmlerinden olan Before Sunrise (1995)'tan 9 yıl sonra çekilen Before Sunset Jesse ve Celine'in tam 9 yıl sonra tesadüfen Paris'te karşılaşmalarını konu alıyor. Yıllar önce Budapeşte'den Viyana'ya giden trende tanışan ve yalnızca 1 gün birlikte olan çift bu kez orta yaşlarında hayatlarını ve birbirlerine karşı olan hislerini tartma fırsatı yakalar. 

Bonus: İzlemeniz gereken 14 romantik komedi


Yönetmen: Olivier Assayas, Frédéric Auburtin, Sylvain Chomet ...
Oyuncular: Fanny Ardant, Leïla Bekhti, Juliette Binoche , Natalie Portman...

20 yönetmenden 20 farklı öykü izleyeceğiniz Paris, je t'aime  Paris'e ve aşka övgü niteliğinde özel bir yapım. Prodüksiyonu tam 4 yıl süren filmin yıldız oyuncu kadrosu, şaşırtıcı detayları ve tabii Paris manzarası ile kendinizi iyi hisetmenizi sağlayacak. 


Yönetmen: Julie Delpy
Oyuncular: Adam Goldberg, Julie Delpy, Daniel Brühl. 

Paris’te İki Gün, iki yıldır birlikte olan Marion ve Jack’in Paris'te Marion'un ailesiyle geçirdikleri iki günün hayatlarını nasıl değiştirdiğini anlatıyor. Romantik komedi türündeki film Fransız yaşam kültürüyle yer yer alay ederken güldürüyor ve Paris sokakları izleyiciyi büyülüyor. 

Bonus: İtalya'yı evinize getiren 5 film 


Önceki ve Sonraki
Haberler