EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

İyi hissettiren 5 film

Bazıları aşk ve arkadaşlık bazıları ise aile ilişkileri üzerine ortak noktaları ise her birinin moral vermesi... İyi hissettiren 5 film önerisi yazımızda.

profil
BT Ekip
18.04.2020
İyi hissettiren 5 film

Yönetmen:  Nancy Meyers

Oyuncular: Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo

Genç ve başarılı girişimci Jules Ostin, şirketinde yeni bir stajyer programı başlatır. Emeklilik döneminde olan kişilere yönelik olan bu deneysel programa ilk başlayan kişi ise 70 yaşındaki Ben Whittaker olur. Başlangıçta gençler tarafından garipsenen Ben zamanla herkes tarafından çok sevilir. Whittaker ile Ostin arasında zamanla iş ilişkisi sağlam bir dostluğa dönüşür. 


Amerikan bağımsız sinemanın 2000'li yıllarda verdiği en başarılı örneklerden olan film, küçük bir kızın güzellik yarışmasına katılma isteği ekseninde ilerliyor. Akıllı fakat biraz tombul olan Olive ve ailesi eski bir minibüs ile ülkenin öteki ucuna doğru yola çıkar ve bu yolculukla aile bağları kuvvetlenir. Sıcak bir aile filmi...


Todd Phillips’in yönetmenliğinde, son yılların en çok ses getiren filmlerinden biri olan Hangover (Felekten Bir Gece 1-2-3)’ın dünyanın birçok köşesinde hayranı bulunuyor. İlk serisiyle 12 ödül alan komedi filminin başrollerini Zach Galifianakis, Bradley Cooper ve Justin Bartha paylaşıyor. Gülmek için bir sebep arıyorsanız Hangover serisini mutlaka izlemelisiniz. Serinin tüm filmlerinin spor müsabakalarına verilen ara boyunca S Sport Plus'ta yayında olduğunu da not alın. 


Yönetmen: Ridley Scott
Oyuncular: Russell Crowe, Albert Finney, Marion Cotillard

Londra’da başarılı bir borsacı olan Max Skinner, amcasından miras kalan üzüm bağını satmak için Provence’e gider. Fakat bu satış işlemi, hayatının aşkı ile karşılaşmasına ve hırslarından arınarak bambaşka bir hayat yaşamasına yol açar...


Yönetmen: Ferzan Ozpetek
Oyuncular: Riccardo Scamarcio, Nicole Grimaudo, Alessandro Prezios

Cantoneler, İtalya'nın güneyinde makarna fabrikası işleten varlıklı bir ailedir. Bu gelenekçi ailenin erkek çocukları ardı ardına eşcinsel olduklarını açıklarlar. Aile, gelenekler ve özgürlük üzerine sıcak bir Akdeniz filmi. 

Bonus: İyi hissettiren 5 aile filmi


Önceki ve Sonraki
Haberler