EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Neslihan Atagül Sefirin Kızı'na veda etti

Bir süredir hızla kilo verdiği gözlemlenen Neslihan Atagül, sağlık sorunları nedeniyle sevilen dizi Sefirin Kızı'ndan ayrıldığını açıkladı.

profil
BT Ekip
19.01.2021
Neslihan Atagül Sefirin Kızı'na veda etti

28 yaşındaki oyuncu dün instagram hesabından yaptığı paylaşımda "Herkese merhaba. Oynarken hücrelerime kadar hissettiğim Nare ile vedalaşıyorum. Ben tolerans göstersem de vücudum o toleransı bana göstermedi. Biraz dinlenmeye ihtiyacım var :) Sefirin Kızı ekibime selamlar! Teşekkür ederim arkadaşlar. İzleyicilerimize de teşekkür ederim, hep destek oldunuz. İyi ki varsınız. En yakın zamanda başka hikayelerde görüşmek üzere...


Son dönemde endişe verici şekilde kilo kaybeden Neslihan Atagül, bir süredir bağırsak rahatsızlığı yaşıyordu.  28 yaşındaki oyuncuya geçirgen bağırsak sendromu teşhisi konuldu. Hastalık nedeniyle yaşam kalitesi ciddi şekilde etkilenen ünlü oyuncu 10 gün rapor almıştı.


Sindirim sisteminin bir parçası olarak besinler bağırsaklarımızda parçalanmaya, sindirilmeye devam eder ve yine burada emilirler.  Bağırsak hücreleri sıkı bir şekilde bitişik bir şekilde dizilmiştir ve bu haliyle bir filtreyi andırır. Sağlıklı bir bedende, bağırsaklarımızdan kanımıza yalnızca sindirilmiş besinler, sıvılar, vitamin ve mineraller gibi zararsız maddeler geçebilir. Fakat bu sistemin sağlıksız işlemesi,  kanımıza zararlı organizmalar ve toksinler gibi istenmeyen maddelerin karışmasına neden olur. Bağırsak duvarının geçirgenliği ile ilgili olan bu durum, Geçirgen Bağırsak Sendromu olarak adlandırılır.

Mutlaka okuyun: Geçirgen Bağırsak Sendromu nedir? Nasıl tedavi edilir?


Önceki ve Sonraki
Haberler