EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Haftanın online etkinlik ajandası (25 - 31 Ocak)

Tiyatrodan tasarıma, sinemadan sanat atölyelerine yetişkinler ve çocuklar için haftanın online etkinliklerini bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
25.01.2021
Haftanın online etkinlik ajandası (25 - 31 Ocak)

Zorlu PSM prodüksiyonu, Based Istanbul iş birliği ve Türk Tuborg A.Ş. katkılarıyla hayata geçirilen ve tiyatronun kültleşen eserlerinin günümüz perspektifinden yorumlandığı kesitleri seyirciyle buluşturan ‘Dijital Sahne’ kapsamında Zorlu PSM'nin YouTube hesabında Martı'yı izleyebilirsiniz. Rus yazar Anton Çehov’un en çok sahnelenen eseri Martı;’nın başrollerinde Öykü Karayel ve Selahattin Paşalı yer alıyor. 


DasDas bu hafta, Firuze Engin’in yazıp yönettiği, Selen Uçer’in tek kişilik performansıyla sahnede devleştiği Aras Kargo’nun katkılarıyla dijitalleştirilen ‘Güle Güle Diva!’yı çevrimiçi platformuna taşıyor. Şöhretinin zirvesindeyken ani bir şekilde inzivaya çekilen büyük bir divanın geri dönüşünün hüzünlü ve komik öyküsünü izleyicilere sunacak olan ‘Güle Güle Diva!’ 27 Ocak Çarşamba akşamı saat 21.15’te canlı performansla DasDas Online’da sahnelenecek.


İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, VitrA sponsorluğunda ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen, Borsa İstanbul’un Yüksek Katkıda Bulunan Kuruluş olarak destek verdiği 5. İstanbul Tasarım Bienali’nin empati kavramına farklı açılardan yaklaşan filmleri bir araya getirdiği Empati Seansları seçkisinden her hafta bir film, ücretsiz olarak erişime açılıyor.

Bienalin “felsefe ayağı” olarak adlandırılabilecek Empati Seansları kapsamında sanatçı ve tasarımcıların ürettiği bir film, 14 Ocak–25 Şubat arasında her perşembe saat 19.00’da bir defaya mahsus olmak üzere İKSV YouTube kanalında gösterime giriyor.


Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu’da yarıyıl tatilinde çocukları eğlence dolu içerikler bekliyor. Teneffüs Vakti klasöründe daha önce Kirala İzle servisinde ücretli sunulan 14 film tüm aboneler tarafından ücretsiz olarak izlenebilecek. 15 Şubat’a kadar çocuk kanalları Boomerang TV, Da Vinci, Disney Junior, Nicktoons ve BabyTV de herkese açık olacak.


Pera Müzesi Öğrenme Programları, yarıyıl tatili için “Kristal Berraklığı” sergisinden esinlenen disiplinlerarası atölyeler hazırladı. 4-12 yaş gruplarına yönelik programda çocuklar, rehber eşliğinde üç boyutlu çevrimiçi sergi turuna katıldıktan sonra, tasarım, felsefe, bilim ve hareket atölyelerinde yepyeni bilgiler edinirken kendilerini sanat aracılığıyla ifade etme olanağı bulacak. Tatil atölyeleri 26 Ocak – 13 Şubat tarihleri arasında Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Bonus: 5 yeni film önerisi


Önceki ve Sonraki
Haberler