EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Haftanın online etkinlik ajandası ( 22- 28 Şubat )

Polisiye Festivali'nden CEZA konserine, haftanın ilham verici online etkinliklerini bir araya getirdik. Üstelik çoğu ücretsiz!

profil
BT Ekip
22.02.2021
Haftanın online etkinlik ajandası ( 22- 28 Şubat )

25 Şubat Perşembe, saat 20.00’da, Zorlu PSM YouTube kanalında bu defa “Üç Kız Kardeş” izleyicilerle buluşacak. Rus ve Dünya Edebiyatının en büyük kalemlerinden biri olan Anton Çehov’un unutulmaz eserlerinden “Üç Kız Kardeş”in başrollerinde Başak Daşman, Nur Fettahoğlu ve Şükran Ovalı yer alıyor.


5 sene boyunca Türkiye’de ve dünyada polisiyenin nabzını tutan 221B, yeni yaşını polisiye festivalinde yazarlarıyla, polisiye dizi ve sinema alanlarının önemli isimleriyle kutluyor! 221B Polisiye Festivali, 23 – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında, altı gün boyunca Mylos Yayın Grubu Youtube sayfasından izlenebilecek; 17 farklı panel, atölye ve gizem çözme oyunlarıyla dünyanın polisiyesini tek festivalde buluşturuyor!

Timur Soykan, Mahfi Eğilmez, Yeşim Ustaoğlu, Ümit Ünal, Ahmet Ümit, Miray Daner, Boran Kuzum, Ercan Mehmet Erdem, Alper Canıgüz, Damla Sönmez, Prof. Dr. Halis Dokgöz, Armağan Tunaboylu, Çağatay Yaşmut, Suat Duman, Mesut Demirbilek, Doç. Dr. Bülent Ayyıldız, Prof. Dr. Nevin Özkan, Ercan Akbay, Gülce Başer, Erol Üyepazarcı, Sevin Okyay, Ümmü Burhan, Deniz Şaşmaz Oflaz, Şebnem Aksoy, Aslı Ildır, Çağla Üren, Semih Topçu, Armağan Lale 221B Polisiye Festivali’nde buluşuyor, Türkiye’nin polisiyesini konuşuyor.


@artibir Instagram hesabı üzerinden yayınlanan ve çok sevilen isimleri evlerimize konuk eden konser serisi “+1 FEST”, Şubat ve Mart ayı boyunca 6 hafta sonu gerçekleştireceği konserlerle evdeki müzik keyfine +1 oluyor. 26 Şubat 21:30'da CEZA'yı dinleyebilirsiniz.


Yolcu Tiyatro, tiyatro tarihinin en güçlü savaş karşıtı oyunlarından biri olan, Wolfgang Borchert'in “Kapıların Dışında” adlı eserini, dijital görüntü teknolojisini kullanarak sahneliyor. Animasyonlarla oyuncuların iç içe geçtiği ve interaktif olarak sürekli iletişim halinde olduğu sahneleme ile dijital teknoloji oyunun bir parçası olarak kullanılıyor. 25 Şubat 2021, saat 21.00'de Moda Sahnesi'nin internet sitesinde yayında olacak.

Yazan: Wolfgang Borchert

Çeviren: Behçet Necatigil

Yöneten: Ersin Umut Güler

Oynayanlar: Cenk Dost Verdi, Pervin Bağdat, Burak Üzen, Emre C. Sancar


İstanbul Modern Sinema‘nın gelenekselleşmiş gösterim programlarından Oscar’ın Yabancıları, bu yıl çevrim içi platforma taşınıyor. 93. Akademi Ödülleri’nin En İyi Uluslararası Film yarışında ülkelerini temsil eden filmlerden 10’unun yer aldığı seçkide, yarışın finalistlerinden Fransa’dan Deux / Two of Us, Danimarka’dan Druk / Another Round ve Romanya’dan Colectiv / Collective de yer alıyor. Ayrıca İran, Ukrayna, Fas, Yunanistan, Arjantin, Ürdün ve İsrail’in adaylarından oluşan seçkideki filmler, belirtilen tarih aralıklarında kayıt olunarak ücretsiz izlenebiliyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler