EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

En iyi 10 Keanu Reeves filmi

Keanu Reeves bugün 56. yaş gününü kutluyor. Matrix'in unutulmaz oyuncusu aynı zamanda Hollywood'un en duyarlı ve sade yüzlerinden... Keanu Reeves'in IMDb'ye göre en iyi 10 filmini bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
02.09.2020
En iyi 10 Keanu Reeves filmi

Yönetmenler: Lana Wachowski, Lilly Wachowski 

Yazarlar: Lana Wachowski, Lilly Wachowski 

Oyuncular: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss 

Tür: Bilim Kurgu , Aksiyon , Gerilim , Macera

IMDb puanı: 8.7

Sinema dünyasının en ikonik üçlemesi olan Matrix elbette Keanu Reeves olmadan düşünülemez. Neo takma adlı, usta "hacker" Thomas Anderson siyah takım elbiseli, gözlüklü adamların yakın takibindedir.  Neo, içinde yaşadığımızı sandığımız bu dünyanın tamamen aldatıcı olduğunu, insanlığın aslında bir tür kölelik sistemi olduğunu anlar.  Neo, kendilerini bu sistemi yıkmaya adayan bir grubun içine dahil olur.


Yönetmen: Chad Stahelski

Oyuncular: Keanu Reeves, Halle Berry, Ian McShane, Laurence Fishburne

Tür: Polisiye, macera, dram

IMDb puanı: 7.5

Emekliye ayrılmış bir kiralık katil olan John Wick'in New York sokaklarındaki nefes kesen intikam macerasında Keanu Reeves bir kez daha hayranlık uyandırıyor. Üçlemenin tamamını izlemenizi öneririz. 


Yönetmen: Taylor Hackford

Oyuncular: Keanu Reeves, Al Pacino, Charlize Theron, Jeffrey Jones

IMDb puanı: 7.5

Keanu Reeves ve Al Pacino'nun harikalar yarattığı bu başyapıtta başarılı bir savunma avukatının haksız olan bir müvekkilinin davasını kazanmasının ardından aldığı parlak teklif karşısında girdiği ikilemi izliyoruz. Hırs ve ahlaki değerlerin karşı karşıya geldiği yapım sinemanın unutulmazları arasında...


Yönetmen: Francis Ford Coppola

Oyuncular: Gary Oldman, Winona Ryder, Anthony Hopkins, Keanu Reeves

Türü: Fantastik, korku

IMDb puanı: 7.4

Bram Stoker’ın romanından efsanevi yönetmen Francis Ford Coppola tarafından uyarlanan Drakula, vampir filmleri arasında öne çıkan klasiklerden biri... 1993 yılında makyaj, kostüm ve ses efekti dalında Oscar'a değer görülen filmde, genç avukat Jonathan Harker iş seyahatine çıktığı Doğu Avrupa'da Drakula tarafından kaçırılır ve birlikte Londra'ya giderler. Drakula Harker'ın nişanlısını ele geçirmek niyetindedir. 

 


Yönetmen: Kathryn Bigelow

Oyuncular: Patrick Swayze, Keanu Reeves, Gary Busey, Lori Petty

Tür: Macera, suç

IMDb puanı: 7.3

Genç FBI ajanı Johnny Utah (Luke Bracey), olağanüstü yetenekli sporculardan oluşan bir ekibin kurumsal soygunlar için çalıştığı şüphesiyle ekibin arasına sızar.
 


Yönetmen: Kenneth Branagh

Oyuncular: Kenneth Branagh, Emma Thompson, Keanu Reeves, Kate Beckinsale

Tür: Komedi, Drama, Romantik

IMDb puanı: 7.3

Sürükleyici bir Shakespeare uyarlaması olan filmde evlenmek üzere olan Hero (Kate Beckinsale) ve Claudio(Robert Sean Leonard)'ı sürpriz olaylar beklemektedir. Hero'yu elde etmek isteyen başka bir adam Hero'yu ölmüş gibi gösterir ve asker olan Claudio arkadaşları ile birlikte bu karanlık olayı aydınlatmaya çalışır.


Yönetmen: Jan de Bont

Oyuncular: Keanu Reeves, Dennis Hopper, Sandra Bullock, Joe Morton

Tür: Macera

IMDb puanı: 7.2

Etkileyici senaryosu ile unutulmaz arasında yer alan filmde halk otobüsüne yerleştirilen bir bombayı etkisiz hale getirmeye çalışan polis memuru, bu otobüsü belli bir hızda tutarak yola sürekli devam etmek zorundadır.


Yönetmen: Gus Van Sant
Oyuncular: River Phoenix, Keanu Reeves, James Russo

Tür: Drama

IMDb puanı: 7.1

Festivallerin sevilen yönetmeni Gus Van Sant’ın William Shakespeare’in 4. Henry ve 5. Henry oyunlarından uyarladığı film, Keanu Reeves'in keşfedildiği yapımlardan... Film, sokaklarda yaşayan ve fahişelik yapan iki erkeğin çarpıcı hikayesini konu alıyor. 


Yönetmen: Richard Linklater 

Oyuncular: Keanu Reeves, Winona Ryder, Robert Downey Jr., Rory Cochrane

Tür: Animasyon, macera

IMDb puanı: 7.1

Gerçek oyuncular ile fakat gelişmiş bir animasyon tekniği ile çekilen film, Philip K. Dick'in romanından uyarlama. Amerika'daki uyuşturucu dünyası içinde mücadele veren bir polisi konu alıyor. 

Bonus: Keanu Reeves'ten yeni çizgi roman serisi


Yönetmen: Francis Lawrence 

Oyuncular: Keanu Reeves, Rachel Weisz, Djimon Hounsou, Shia LaBeouf

Tür: Aksiyon, fantastik

IMDb puanı: 7.0

Temelde şeytan çıkarma üzerine modern bir yorum olan Constantine de Keanu Reeves mistik güçleri olan bir dedektif rolünde kalpleri fethediyor. 

Bonus: Keanu Reeves ve sevgilisi basının karşısında


Önceki ve Sonraki
Haberler