EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Keanu Reeves çizgi roman serisine imza attı

The Matrix ve John Wick'in dördüncü filmleri merakla beklenirken Keanu Reeves kendi yazdığı çizgi roman ile sürpriz bir çalışmaya imza attı.

profil
BT Ekip
20.07.2020
Keanu Reeves çizgi roman serisine imza attı

Filmlovers 'ın haberine göre, Keanu Reeves pandemi nedeniyle ara verilen “The Matrix 4”  filminin çekimleri için Berlin’de bulunduğu sırada yeni bir çizgi roman üzerine çalıştığını açıkladı. Çizimlerini “Divinity”, “The Valiant”, “Grass King” gibi çizgi romanların yaratıcısı Matt Kindt ve “Secret Warriors”, “Iceman Vol. 1: Thawing Out” gibi serilere imza atan illüstratör Alessandro Vitti'nin yaptığı çizgi romanının yazarı ise Keanu Reves.


adlı çizgi romanda, ana karakter 80 bin yıl önce doğmuş, babası savaş tanrısı olan yarı insan. Reeves çizgi romanla ilgili olarak “Biraz büyülü bir gerçeklik barındırıyor. Kafamda bunu, babasının şiddete zorlamasından dolayı çağlar boyu savaşan ve merhamet duygusu ile tuzağa düşürülmüş, kendini bulmaya çalışan bir adam şeklinde canlandırdım” şeklinde konuştu.


12 sayıdan oluşacak olan seri 7 Ekim’de aylık olarak yayımlanmaya başlayacak. Çizgi roman serisinin yayımcısı olan BOOM! Studios bir yandan da Netflix ile görüşüyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler