EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

6 Ekim vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
06.10.2023
6 Ekim vizyon filmleri

Gazino kültürünün hala revaçta olduğu 1980’lerde, Bursa’da bir çay bahçesinde şarkıcılık yapan ve en büyük tutkusu kaset çıkarmak olan Cengiz’in hayatı Taşkın’la karşılaşmasıyla değişir. Taşkın’ın babası, dönemin ünlü bestekarı Şerafettin’in yaptığı bir bestenin kaseti için çok iyi bir çıkış olacağını düşünerek ağabeyinden borç alan Cengiz’in, bu süreçte Taşkın ve Taşkın’ın kız kardeşi Arzu ile yaşadığı birbirinden talihsiz olaylar zinciri eğlenceli anlara vesile olur.


Victor Fielding, 12 yıl önce hamile karısının Haiti’deki bir depremde ölmesinden sonra kızı Angela’yı tek başına yetiştirmiştir. Ama Angela ve arkadaşı Katherine, ormanda kaybolup üç gün sonra başlarına gelenleri hiç hatırlamayarak geri geldiklerinde bir dizi olay ortaya çıkarak Victor’u şeytanın en kötü haliyle yüzleşmeye zorlar. Victor, ümitsizlik ve dehşet içinde benzer bir olaya tanık olmuş, yaşayan tek kişiyi arar: Chris MacNeil. Oscar ödüllü Ellen Burstyn, 1973’ten bu yana ilk kez 50 yıl önce kızı Regan’ın başına gelenlerle hayatı sonsuza dek değişen oyuncu Chris MacNeil’ın ikonik rolünü yeniden canlandırıyor.


Yönetmen Mehmet, uzun süredir hayalini kurduğu filminin çekimleri için harekete geçer. Senaryosunu da yazdığı ‘Cin Başka Peri Başka’ filminin, ekibin ve bütçenin kısıtlı olmasına rağmen çekimlerine başlamak için Urfa Halfeti'ye gider. Bölgede yaşayan ve üç eşi olan Hükümet Bey, çekimlere gelen oyuncu Fadile'ye platonik olarak aşıktır. Beklenmedik bir zamanda film çekimleri için köyüne gelen Fadile ile karşılaşan Hükmet, ona aşkını ilan eder. Fadile’yi dördüncü eş yapmaya hazırlanan Hükmet, bu süreçte kendisini beklenmedik durumların içinde bulur.


Hakan yazar, Asya ise müzisyendir. Asya bir sabah evlerinin arka tarafında bulunan mezarlıktan topladığı çalı çırpıları eve getirir ve bunları birleştirip duvara asar. Bu vesile ile istemeden de olsa binlerce yıldır uyuyan iblis ordusu harekete geçer. Asya'nın enstalasyon merakı tüm yaşamın sonunu getirebilir mi? Hakan ve Asya'nın hayatı artık eskisi gibi olmayacak, evlerine adeta kabus gibi çöken bu uğursuzluğu def etmek için yardım aldıkları din insanları ve onların ritüelleri de yetersiz kalacaktır.


‘Melez Prenses’ Melisa ve ‘Kurt Adam’ Erman’ın okulunda sadece masal kahramanlarının görebildiği bir kapı meydana gelir. Kötü cadı Yasemin ve Cüce, o kapıdan dünyaya kötüleri getirip dünyayı ele geçirmeye çalışırlar. Melisa, Erman ve masal diyarından iyilere yardıma gelen Alper, kötülerin planını boşa çıkarmak için mücadeleye girişirler. Masal Konseyi ise iyilere yardım etmesi için hiçbir süper gücü olmayan Çılgın Kemal’i gönderir.


‘Jester: İntikam Gecesi’, kasabalarını terörize eden varlıktan kurtulmanın yolunu arayan iki kız kardeşin hikayesini anlatıyor. Jester olarak bilinen kötü niyetli bir varlık, Cadılar Bayramı gecesinde küçük bir kasabanın sakinlerini terörize eder. Babalarını kısa süre önce kaybeden, yıllardır görüşmeyen iki kız kardeş, bu kötü varlığı yenmenin bir yolunu bulmak için bir araya gelir. Çok geçmeden kardeşler, yalnızca karanlık geçmişlerindeki yanlışları nasıl düzelteceklerini çözerek hayatta kalabileceklerini fark ederler.


‘Roza’, mevsimlik işçi olarak Urfa’dan Mersin’e göç eden bir ailenin hayatına odaklanıyor. Bir Kürt aile, kızlarını kendi istedikleri bir adamla evlendirmeye karar verir. Ancak istemediği bir adamla evlenmek istemeyen genç kız, aşık olduğu adamla evlenebilmek için evden kaçar. Artık istediği, mutlu hayatı yaşayabileceğini düşünen genç kız, çok geçmeden kendisini beklemediği durumlar içerisinde bulur. Kısa bir süre sonra aşık olduğu adamın davranışları değişir ve onu terk eder. Kızdan kurtulmayı planlayan adam, ailesine kızlarının onu aldattığını söyler. Yaşadıkları acıdan sonra kızının namusunu temizlemek isteyen annesi, onu öldürmeye karar verir.


‘Hep Yek: Düğün’, büyük bir mafyanın kızını kaçıran iki arkadaşın yaşadıklarını anlatıyor. Başlarından macera eksik olmayan Altan ve Gürkan, kendilerini yine birbirinden zorlu durumların içerisinde bulurlar. İstanbul'dan kaçan ikili, İç Anadolu'nun en büyük mafyasının kızını kaçırır. Peşlerine düşen mafyadan kurtulmaya çalışan Altan ve Gürkan, bu süreçte ortalığı birbirine katar. İçine düştükleri durumdan kurtulmaya çalışırlarken ikiliyi büyük bir sürpriz beklemektedir.


Eski bir özel kuvvetler operatörü, Güney Amerikalı bir diktatörle röportaj yapmak üzere görevlendirilen bir gazetecinin güvenliğini sağlamak üzere işe alınır. Ancak röportajın ortasında askeri bir darbe patlak verir ve onlar hayatta kalmaları gereken ormana kaçmak zorunda kalırlar.


Yönetmen koltuğunda Doğuş Arslan'ın oturduğu korku türündeki ‘Hazep’ filminin başrollerinde Cemal Aşkın Alpçetin ve Doğuş Arslan yer alıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog