MODA - TASARIMCILAR

31’inci Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın kazananları açıklandı

Moda dünyasına genç tasarımcılar kazandırmak amacıyla İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından düzenlenen Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın ödülleri Raffles Hotel’de gerçekleşen özel gala gecesiyle sahiplerini buldu

profil
BT Ekip
05.10.2023
 31’inci Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın kazananları açıklandı

Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması bu yıl da moda tasarımı alanında kariyerine yön vermek isteyen genç tasarımcıları sektörün ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleriyle buluşturdu.

Özlem Kaya ve Nihan Peker mentorluğunda yarışmaya hazırlanan finalistler, uzun ve heyecanlı bir hazırlık sürecinin ardından gala gecesinde gerçekleşen defile ile koleksiyonlarını sergiledi.

Gala gecesinde koleksiyonlarını sergileyen 10 finalist; Bahadır Esmer, Damla Çarkçı, Elara Esmer, Mahmut Danışan, Muhammet İloğlu, Onur Gerçekçi, Reyhan Eroğlu, Sevda Kanalcı, Sude Sakız ve Zeynep Sude Kuriş oldu.

Defile sonrasında gerçekleşen ödül töreninde ‘Loser Lover’ koleksiyonuyla Muhammet İloğlu birincilik ödülünün sahibi oldu. İkincilik ödülünü ‘Memento Mori’ koleksiyonuyla Damla Çarkçı kazanırken, üçüncülük ödülünü ise ‘Dystonic Poetry’ koleksiyonuyla Elara Esmer kazandı. Yarışmanın birincisi 100.000 TL, ikincisi 75.000 TL ve üçüncüsü 50.000 TL para ödülünün yanı sıra bir yıllık yurt içi İngilizce eğitim desteğinin sahibi oldu.

Finale kalan 10 finalist ise İstanbul Moda Akademisi eğitim ödülü, uluslararası bir fuar ziyaret hakkı, PR ve tanıtım ödülleri ve Moda Tasarımcıları Derneği’ne bir yıllık üyelik hakkı kazandı.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog