EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

21 Temmuz vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

21 Temmuz vizyon filmleri

‘Barbie’, uyum sağlayabileceği bir dünya bulma umuduyla yolculuğa çıkan bir kadının hikayesini anlatıyor. Barbie, yaşadığı dünyanın koşullarına uymayan bir kadındır. Yaşadığı dünyanın ‘mükemmel kadın’ imajına uzak olduğunu fark eden Barbie, yaşadığı fantastik dünyadan dışlanır ve kimsenin iletişim kurmak istemediği biri haline gelir. Uyum sağlayabileceği bir dünya bulma umuduyla bizim yaşadığımız gerçek dünyaya bir yolculuğa çıkar. Bu yeni dünyada, onu kendi evinde dışlanmış kılan farklılıkları, onu özel kılan avantajlara dönüşür.


Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer'ın hayatına odaklanılan filmde; Julius Robert Oppenheimer’ın, 2. Dünya Savaşı sırasında atom bombasının geliştirilme sürecindeki rolü gözler önüne seriliyor. Fizikçi Julius Robert Oppenheimer'a 2. Dünya Savaşı sırasında Manhattan Projesi'nin bilimsel liderliği verildiğinde, o ve eşi Kitty, Oppenheimer'ın çalışmasının sadece kendi hayatları üzerinde değil, tüm dünya üzerinde bu kadar etki edeceğini hayal bile edemezdi. New Mexico'daki Los Alamos Ulusal Laboratuvarı’nda, o ve ekibi, uzun çalışmaların ardından bir nükleer silah geliştirmesinin ardından Oppenheimer ‘atom bombasının babası’ ilan edilir. Ancak ölümcül icadının Hiroşima ve Nagazaki'de kullanılacak olması, Oppenheimer'ın kendisini projeden uzaklaştırmasına neden olur. Savaş sona ermek üzereyken, Lewis Strauss'un ortak kurduğu ABD Atom Enerjisi Ajansı'nın danışmanı olan Robert Oppenheimer, nükleer enerjinin uluslararası kontrolüne ve nükleer silahlanma yarışına karşı olduğunu savunur ve bu nedenle ABD tarafından hedef haline getirilir.


Güvenlik Operasyonları Bölümü ajanı Leon S. Kennedy, kaçırılan bir doktoru kurtarmaya çalışırken görevi gizemli bir kadın tarafından kesintiye uğrar. Aynı zamanda, Biyoterörizm Güvenlik Değerlendirmesi İttifakı ajanı Chris Redfield, Batı Kıyısı’nda Alcatraz Adası'ndan kaynaklandığı anlaşılan açıklanamayan bir enfeksiyon salgınını araştırmaktadır. Kurbanların tek ortak noktası, yakın zamanda Alcatraz Adası'nı ziyaret etmiş olmalarıdır. Bu ipucunun ardından Chris ve ekibi, onları yeni korkuların beklediği adaya doğru yola çıkar.


‘Mühr-ü Musallat 2: Yasak Düğün’, kendisine yapılan uyarıları dikkate almayan bir kadının yaşadıklarını anlatıyor. Evlenme aşamasında olan Nilgün'ün üç kuşak öncesinden ailesine cin musallat olduğu için evlenmemesi gerekmektedir. Ancak Nilgün bu tür olayları hurafe olarak görür ve ona söylenenlere kulak asmayıp evlenir. Çok geçmeden Nilgün'ün hayatı kabusa döner. Yaşadığı olaylardan sonra eski bir büyücü olan Cennet'in tavsiyesi ile 'Kör Hoca' lakaplı birinin duruma müdahale etmesine ikna olan Nilgün ve ailesi, kendilerini mistik ve tehlikeli bir yolculuğun içinde bulurlar.


Ölümsüz Drybone, yeraltı büyücüsü tarafından alınmakla tehdit edilir. Bu durum üzerine Drybone, Kral Mercimek'in dünyayı ele geçirme planları doğrultusunda savaşçı bir kız olan Cesur Barbara'yı kaçırmak zorunda kalır. Ancak çok geçmeden Drybone, Kral'ın planlarını engellemek ve Barbara'nın sevgisini kazanabilmek için ölümsüzlüğünü feda edip zorlu bir maceraya atılır.


‘Uyanış’, her şey için çok geç olmadan hastasının sorununu çözmeye çalışan bir doktorun hikayesini anlatıyor. Dr. Karn, reenkarnasyon geçişinde hastalara rehberlik eden tuhaf, eksantrik bir uzmandır. Gördüğü gizemli rüyalardan muzdarip olan Harrison, bu sorununu çözmesi umuduyla Dr. Karn'a gider. Harrison, doktora önceki hayatında sevdiği bir kadınla olan karşılaşmasını anlatır. Harrison'ın anlattıklarından sistemde bir aksaklık fark eden Dr. Karn, hastasının geleceği kalıcı olarak rayından çıkmadan önce, sorunu çözmek için çabalar. 


Annesi tarafından reddedilen ve geleceği için çok az seçeneği olan Ellis French, Deniz Piyadeleri’ne katılmaya karar verir ve eğitim için bir kampa gider. Burada önyargılar ile mücadele etmek zorunda kalan Ellis, bir yandan da işkenceye varan temel eğitimlerin üstesinden gelmeye çalışır. Ancak bu süreçte, hiç beklemediği yoldaşlık, güç ve destek ile karşılaşır. Zor kazandığı bu aidiyet, Ellis'in kimliğinin şekillenip hayatının tamamen değişmesine neden olur.


Bal Tepeleri sakinleri büyük bir telaş içerisindedir çünkü her yıl gerçekleşen büyük tören zamanı gelip çatmıştır. Baş dedektif Sophie bu büyük günde şehir dışında olacağı için, tüm sorumluluğu yardımcısı Zıpır Dedektif’e verir. Şenlik arifesinde Bal Tepeleri’nin simgesi olan Altın Arı Kovanı çalınınca işler karışır. Çünkü inanışa göre kovanın bulunmaması durumunda şehirde türlü talihsizlikler yaşanacaktır. Bu durum üzerine Zıpır Dedektif ve ekibi, gizemli hırsızlığı çözmek ve Bal Tepeleri’ni korumak için zorlu bir mücadeleye girişir.


Önceki ve Sonraki
Haberler