EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

12 Ocak vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
12.01.2024
12 Ocak vizyon filmleri

‘3391 Kilometre’, birbirlerinden kilometrelerce uzakta olmalarına rağmen sevginin güçlü bağını hissedebilen iki gencin hikayesini anlatıyor. İsmini yaşadığı güzel şehirden alan İzmir, 18 yaşında genç bir kızdır. Bir gece aldığı mesajla Ege hayatına girer ve ikisinin hayatında da her şey değişir. Sosyal medya üzerinden taşınan iki genç, sohbet ettikçe birbirlerinin hayatlarına dokunduklarını fark eder. Birbirlerini görmeden, duymadan gece gündüz konuşan İzmir ve Ege, aralarındaki mesafelere rağmen aşkın imkansız olmadığını keşfederler.


Kolpaçino filminin devam halkası olan komedi türündeki ‘Kolpaçino 4 4'lük’, önceki hikayelerde kendisine kazık atan eski dostlarıyla hesaplaşmaya karar veren Özgür’ün hikayesini anlatıyor. Artık aralarındaki husumete bir son vermek isteyen Özgür ve Sabri, hesaplaşmak için bir mekanda buluşmaya karar verir. Nişanlanmadan önce son bir kumar gecesi organize etmek isteyen Tayfun, bu özel gecede kendisine eşlik etmesi için Özgür'ü davet eder. Ancak aynı mekana Vural ve adamlarının da gelmesi işlerin içinde çıkılmaz bir hal almasına neden olur.


‘Yaşam Koçu’, kendisini bir anda Türkiye’nin en popüler yaşam koçu olarak bulan bir adamın hikayesini anlatıyor. Helin, kariyerindeki büyük hedefleri gerçekleştirmek için çabalayan genç bir kadındır. Kariyerinde ilerlemek için çareyi yaşam koçlarında arayan Helin, enerji ve frekansının düzenlenmesi için her gün yeni bir yaşam koçuna gider. Helin, sonsuz bir inançla yaşam koçlarına giderken onun bu durumuyla dalga geçen yakın arkadaşı Cafer'i de yanına alır. Cafer'in bir gün parti çıkışı yakalandıkları magazincilerin ‘Sevgilisi misiniz?’ sorusuna ‘Yaşam koçuyum’ cevabını vermesi ikisinin de hayatının bambaşka olmasına yol açar. Helin'in kariyerindeki değişimin de etkisiyle Cafer bir anda Türkiye’nin en popüler yaşam koçu haline gelir.


‘3310'dan Tüm Birimlere’, atandığı şehirde kendisini zorlu bir savaşın içerisinde bulan bir emniyet müdürünün hikayesini anlatıyor. Bir emniyet müdürü, Diyarbakır'a atandıktan sonra bir süre kimliğini gizleyerek şehri tanımaya çalışır. Gün geçtikçe halkı daha yakından tanıma fırsatı bulan adam, çok geçmeden çok sevdiği halkın gücünü de arkasına alır. Ancak bir kısım, bu durumdan rahatsız olur ve okların müdüre yönelmesini sağlayacak şeyler yaparlar. Kendisini bir anda büyük bir savaşın içerisinde bulan emniyet müdürü, içine düştüğü durumdan kurtulmayı başarabilecek midir?


‘Tay 2: Ebabil Takımı’, ulak atı olmaya çalışan Tay'ın hikayesini anlatıyor. Tay'ın en büyük hayali, annesi Şiraz'ın izinden giderek bir ulak atı olmaktır. Bu amaçla Tay, Kudüs'ten Mekke'ye macera dolu bir yolculuğa çıkar. Ulak atı olmak için yeteneklerini geliştirmeye çalışan Tay’ın bu sırada annesi Şiraz ile yaşadığı zorluklar ve karşılaştığı kötü adamlar, onun hedefine daha çok bağlanmasını sağlar. Bu sırada önemli bir belgeyi ele geçiren Tay, belgeyi Mekke’deki Komutan Ammara’ya ulaştırmaya çalışırken kendisini türlü olayların içerisinde bulur.


Eski bir ajan olan Adam Clay, değer verdiği insanların bir dolandırıcılık planına kurban gitmesi üzerine intikam almaya karar verir. Dolandırıcıların daha büyük bir amaca hizmet ettiğini öğrenen Clay, bu işin kökünü kazımadan asla durmayacaktır. Fakat dolandırıcıların bilmediği şey, Adam Clay’in eski bir ‘Beekeeper’ ajanı olduğu ve amacına ulaşana kadar kimsenin onu durduramayacağıdır.


Blanche, Grégoire ile tanıştığında ideal eşini bulduğunu düşünür. Tutkuyla birbirlerine bağlanırlar, aynı eve çıkar, birlikte Blanche’ın ailesinden uzağa taşınırlar; artık yeni bir hayata başlamışlardır. Ama zaman geçtikçe Blanche kendini bu son derece sahiplenici ve tehlikeli adamın pençelerinde bulur. Grégoire’ın görünüşteki sakinliğinin altında hasta ruhlu, karanlık, her şeyi kontrol ettiğini düşünen bir canavar yatmaktadır.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog