MODA - ALIŞ - VERİŞ

Miu Miu, Upcycled Koleksiyonu’nu ve Çin Yeni Yılı'nı kutluyor

Miu Miu, denim ve patch çantalardan oluşan sınırlı sayıdaki dördüncü Miu Miu Upcycled Koleksiyonu’nu tanıttı. Buna eşlik eden kampanyada ayrıca Çin yeni yılını kutlamak üzere polo tişörtler, hırkalar, kaşmir slipler ve ikonik Wander ve Arcadie çantalardan oluşan bir kapsül koleksiyon da tanıtılıyor

profil
BT Ekip
12.01.2024
Miu Miu, Upcycled Koleksiyonu’nu ve Çin Yeni Yılı'nı kutluyor

2020 yılında hayata geçen ve vintage giysilerin taşıdığı değeri korumak ve döngüsel tasarım uygulamalarını teşvik etmek amacıyla hazırlanan Miu Miu Upcycled, kıyafetlerin ve onları daha önce giymiş olan insanların hikayelerini anlatırken tarihe ve geleceğe dair rehberlik ve ilham kaynağı sağlıyor.

Miu Miu Upcycled Denim, 2024 için dikkatini geri dönüştürülmüş jeanlere çeviriyor. 2000 yılı öncesine dayanan ve dünyanın dört bir yanındaki denim uzmanlarından temin edilen bu parçalar özellikle renkleri, ağırlıkları ve solma özelliklerine göre seçiliyor. Geniş paçalı jeanler, trucker ceketler, bra üstler ve şortlar gibi başlıca gardırop parçaları ile beyzbol şapkaları ve saç bantları gibi aksesuarlar; bir yandan giysilerin geçmişini onurlandırırken bir yandan da onları modern yaşam için dönüştürerek döngüsellik üzerine bir çalışma ortaya çıkarıyor.

Koleksiyondaki çiçek işlemeleri de ilhamını geçmişten alıyor. 1950'lerin haute couture'ü üzerine yapılan araştırmalardan esinlenen bu süsleme tarzı ilk olarak İlkbahar/Yaz 2022 sezonunda Miu Miu podyumunda altın renginde görülmüştü, şimdi ise siyah renkte yeniden karşımıza çıkıyor. Her bir çiçek, ipek şifon yapraklar, faset boncuklar ve antika metal içine yerleştirilmiş siyah kristal kullanılarak el işçiliğiyle dikiliyor. Giysiler, Miu Miu Upcycled logosunun basılı olduğu deri bir etiket ve kolalı beyaz kanvas bir iç etiketle tamamlanıyor.

Miu Miu Upcycled Koleksiyonu’nda ilk kez çantalar da yer alıyor. Miu Miu Upcycled Patch Çanta Koleksiyonu’nda Miu Miu tasarımlarından geriye kalan deriler kullanılıyor, mirasıyla bütünleşen bir tasarım ortaya koymak için var olan yeniden tasarlanıyor, geleneğe duyulan saygı bugünü ve yarını zenginleştiriyor.

Oyuncu Ever Anderson ve model Huijia Chen; Jet Swan tarafından çekilen görüntülerde 2024 Miu Miu Upcycled Koleksiyonları’na yeni bir soluk getiriyor.

Miu Miu Upcycled Koleksiyonu, tasarım ürünü olmayan, değerli vintage parçalardan oluşan 80 parçalık elbise seçkisi ve ardından 1980 ve 90'ların ikonik parçalarından oluşan Levi's iş birliği ve Miu Miu'nun Sonbahar/Kış 2022 sezonu Paris podyumunda sergilediği deri ceketlerden oluşuyor. Tüm Miu Miu Upcycled Koleksiyonları sınırlı sayıda üretiliyor.Miu Miu Upcycled Denim ve Patch çanta koleksiyonları Miu Miu mağazalarında ve miumiu.com'da satışa sunuldu.

 

Önceki ve Sonraki
Haberler