EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

11 Mart vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bugün de sinema salonları, farklı türlerden yerli ve yabancı yapımları sinemaseverlerle buluşturmaya devam ediyor. İşte 11 Mart Cuma günü vizyona girecek filmler

11 Mart vizyon filmleri

Film, mahsur kaldığı metro istasyonunda hayatı boyunca üstesinden gelmeye çalıştığı fobileriyle yüzleşmek zorunda kalan Aslı’nın hikayesini konu ediyor. Çocukluğunda üvey babası kaynaklı oluşan fobilerle başa çıkmaya çalışan Aslı, bu nedenle psikolojik tedavi görür. Karanlık korkusu, kirlenme korkusu, gölge korkusu ve fare korkusu ile başa çıkmak için mücadele eden Aslı, bir gece katıldığı davetten eve dönerken taksi bulamayınca metroya binmek zorunda kalır. Yanında korkularının üstesinden gelmesine yardımcı olması için, içinde dezenfektan, el feneri, yedek pil ve türlü temizlik malzemeleri bulunan iki çanta taşıyan Aslı, bineceği metroyu da kaçırınca günün son trenini beklemek zorunda kalır. Trene binip sakin bir yer seçen Aslı, müzik dinlemeye başlar ancak bu sırada uyuyakalınca son durağa gelen vagonda mahsur kalır. Uyandığında kendisini karanlık bir vagonda tek başına bulan Aslı, çantasının birinin çalındığını ve telefonun da şarjının bittiğini fark eder. En büyük korkularıyla baş başa kalan Aslı, vagondan çıkmayı başarabilecek midir?


Film, İstanbul’un fethinden sonra bir yarısı soylu Julius Ailesi’nde, diğer yarısı ise Adanmışlar’da olan kutsal haritanın odağındaki olayları konu ediyor. Adanmışlar, İstanbul’un fethinin ardından Türklerin eline geçen önemli bir sırrı korumak için teşkilatlanmış olan bir gruptur. Sırrı korumak için her şeyi göze alan Adanmışlar, sırrı ele geçirmek için çabalayan karanlık güçlere karşı zorlu bir mücadeleye girişir.


Film, ergenliğin getirdiği sorunların altında sıkışıp kalan 13 yaşındaki Mei Lee’nin hayatına odaklanıyor. Mei Lee, annesinin beklentisi ve ergenliğin beraberinde getirdiği karmaşa arasında kalan 13 yaşındaki bir kızdır. Baskıcı olduğu kadar koruyucu bir anne olan Ming, kızının yanından uzaklaşmasını istemez. Ancak bu durum Mei Lee için oldukça talihsizdir. Hem ilişkilerindeki, hem de vücudundaki değişikliklerle uğraşan Mei, heyecanlandığı zaman dev bir pandaya dönüşür.


Genç bir adam olan Hayati, Anadolu’nun bir kasabasında edebiyat öğretmenliği yapmaktadır. Hayati’nin babası, o henüz 6 yaşında bir çocukken intihar eder. Hayati, yetişkin bir adam olana kadar babasının intiharının gerçek nedenini bilmez. Babası darbe sırasında haksız yere işkence görüp ölen arkadaşına yardım edemediği için intihar etmiştir ve Hayati’nin bunları öğrenmesi hayat ile olan tüm bağının kopmasına neden olur. Bu sırada Hayati’nin dominant bir kadın olan eşi Yeşim, kocasının yaşadığı psikolojik problemleri de bahane ederek evi terk eder. Tam da bu sırada kasaba yakınlarındaki gölde bir kadın cesedinin bulunması, gözleri Hayati’nin üzerine çevirir. Yeşim’den bir süre haber alınamaması, cesedin Yeşim’e ait olduğu düşüncesini oluşturur. Hayati, cesedin karısına ait olmadığını bilse de suçu üstlenir. Hayati’nin suçu üstlenmesinin ardında, babasının yazgısını taşıması yatmaktadır.


Film, hastalanan kardeşini ziyaret etmek için Kolombiya’ya giden genç bir kadına odaklanıyor. Orkide çiftliğinde çalışan genç bir kadın, kardeşi rahatsızlanınca Kolombiya’ya gitmek zorunda kalır. Genç kadın, burada başına geleceklerden bihaber Kolombiya’ya doğru yola koyulur. Burada inşaat firmasında çalışan Fransız bir arkeologla ve genç bir müzisyenle yolları kesişir. Şehre alışmakta zorluk çeken kadın, her gece duyduğu güçlü patlama seslerinden oldukça muzdariptir. Uyumasını engelleyen seslere artık tahammül edemeyen kadın, bu sırada tanıştığı bir balıkçıdan kafasının karışmasına neden olacak şeyler öğrenir. Kendisini asırlardır yaşayan bir uzaylı olarak tanıtan balıkçı, sesleri sadece kadının duyduğunu ve uykusuzluğunu yalnızca kendisinin çözebileceğini söyler.


Önceki ve Sonraki
Haberler