EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

1 Eylül vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

1 Eylül vizyon filmleri

‘Adalet 3: Son’, biri haksızlığa uğradığında adaleti sağlamak için acımasız geçmişinden gelen yeteneklerini kullanmak zorunda kalan eski hükümet ajanı Robert McCall'in maceralarını anlatıyor. Bir hükümet suikastçısı olan Robert McCall, ezilenlerin yanında olup adaleti sağlamaya çalışarak teselli bulur. Suikastçı olarak çalıştığı hayatından vazgeçen Robert, geçmişinde yaptığı korkunç şeylerin yükünü taşır ve kendisini affetmek için çabalar. Sonunda Güney İtalya’da kendisini yeniden evinde hisseden Robert McCall, burada kendisine yeni bir dünya inşa etmeye çalışır. Ancak çok geçmeden yeni arkadaşlarının yerel mafyanın kontrolünün altında olduğunu öğrenir. Çok geçmeden olaylar tehlikeli bir hal alınca McCall, arkadaşlarını korumak için ipleri eline almak zorunda kalır.


‘Konuş Benimle’, mumyalanmış bir eli kullanarak ruhların canlanmasını sağlayan bir grup arkadaşın hikayesini anlatıyor. Bir grup arkadaş; gizemli, mumyalanmış bir el bulur. Eli kullanan grup, bu sayede ruhları nasıl canlandıracaklarını keşfeder. Yaşadıkları heyecanın bağımlısı olan grubun içinde biri, ileri gidip korkunç doğaüstü güçleri serbest bırakır ve bu durum üzerine kime güveneceklerini seçmek zorunda kaldıkları bir durumla karşı karşıya kalır.


Tahsin, yıllardır Altınel Ailesi’nin yanında bahçıvanlık yapan bir adamdır. Beş ay önce evde hizmetçi olarak çalışmaya başlayan Ayperi'ye gönlünü kaptıran Tahsin, ailenin tatile gitmesini fırsat görüp duygularını açmaya karar verir. Ancak evin haylaz oğlu Timuçin ailesiyle tatile gitmemiştir ve gece yarısı arkadaşlarıyla birlikte eve gelince Tahsin'in planları alt üst olur. Parti yapacaklarını söyleyen Timuçin, kötü davrandığı Tahsin ve Ayperi'yi gecenin o saatinde hizmet etmeye zorlar. Ancak Ayperi'nin yanlışlıkla elmaların üzerine tarçın yerine fare zehiri dökmesiyle işler içinden çıkılmaz bir hal alır. Artık Ayperi ve Tahsin, beş kişinin ölümünden sorumlu birer katildirler.


‘Dabbetü'l-Arz: Kıyamet’, cinlerin musallat olmasının ardından bu durumu bozmak için çabalayan bir adamın yaşadıklarını anlatıyor. Rukye hocası Cemil’in yaşadığı köye cinler musallat olur. Hamile olan tüm kadınların büyünün etkisi altına girmesiyle işler iyice karışır. Bu durum üzerine Cemil Hoca, cinlerin musallatını sona erdirmek için cin kavminin tamamını yakar. Cin kavminin padişahı Kemtamin, Cemil’e hayal ile gerçeklik arasında bir dünya hazırlar. Cemil gerçeği anlar ancak her şey çoktan geriye dönülmez bir hal almıştır.


‘Hırçın’, hayatını inşa etmeye çalışırken babası olduğunu iddia eden bir adamın ortaya çıkmasıyla yaşamı bambaşka bir hal alan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Georgie, 12 yaşında hayalperest bir kızdır. Annesinin ölümünün ardından Georgie, Londra’daki dairesinde tek başına mutlu bir yaşam sürer. Hayatı, aniden babası olduğunu iddia eden bir adamın ortaya çıkıp onu gerçeklerle yüzleşmeye zorlamasıyla bambaşka bir hal alır.


30’lu yaşlarda dürüst, adaletli bir adam olan Pars, babasından etkilenerek başladığı kafes dövüşü sporunda başarılı bir kariyer elde eder. Profesyonel kafes dövüşçüsü olan Kafkas, istemeden rakibinin ölümüne neden olunca, bu dünyayı ardında bırakarak, eşi ve çocuklarıyla sakin bir hayat sürer. Ancak aradan yıllar geçse de babasının ölümünü kabullenemeyen Patron, Kafkas’tan intikam almaya karar verir. Bu amaçla da Kafkas ve ailesini kaçırarak onları gizli bir yere hapseder. Amacı Kafkas’tan intikam almak olsa da en büyük kurban Pars olur. Kendisini bir anda adil olmayan, ölümcül bir savaşın içerisinde bulan Pars, bu sırada hayatının aşkı ile karşılaşır.


Genç bir kadın olan Eve, barda etkileyici olduğunu düşündüğü bir adamla tanışır. Güzel bir karşılaşma olarak başlayan şey, Eve’in kendisini kadın düşmanı bir komplonun hedefi olarak bulmasıyla bir ölüm kalım savaşına dönüşür. Eve, ormanda peşine düşen iki adamdan kaçmaya çalışırken bir yandan da vahşi doğada hayatta kalmak için savaşır. Onun için sadece hayatta kalmak yeterli değildir; intikam almak istemektedir.


‘Para Avı’, Afganistan'dan giderken bir uçak kazasında çalınıp kaybolan 100 milyon doların peşine düşen bir grup teröristin hikayesini anlatıyor. Bir grup terörist, Afganistan'daki kaçakçılara ait içinde 100 milyon dolar olan bir çantayı kaçırır. Uçakla Kanada'ya giden teröristler, uçağın arızalanması sonucu Kanada sınırında yere çakılırlar. Teröristler hemen uçağın enkazında içinde para dolu çantayı arar ancak pilot çanta ile birlikte yok olmuştur. Bu sırada uçak kazasının olduğu ormanın içinde bir kadın ve adam geyik avına çıkmıştır ve ormandan ilerlerken pilotun cansız bedenini ve çantayı bulurlar. Onlar, çantayı gizlice almalarıyla kendilerini büyük bir tehlikenin içerisinde bulurlar. İkili, teröristlere av olmadan bu kedi fare oyunundan kurtulmaya çalışır.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog