EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

1 Aralık vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
01.12.2023
1 Aralık vizyon filmleri

‘Ölümlü Dünya 2’, kendi sorunlarıyla boğuşan Mermer Ailesi’nin hikayesini anlatıyor. Artık hayatlarına kanun kaçağı olarak devam eden Mermer Ailesi’nin her bir üyesi kendi sorunlarıyla boğuşur. Serhan, hamile olan Begüm’ü yeni yaşamlarına alıştırmakta güçlük çeker. Serhat, artık hayatında bir kadının eksikliğini çekerken, Gazanfer ise ailesini örgüte karşı bir arada tutmak için mücadele eder. Ancak Zafer’in örgütün eline düşmesi hepsinin hayatını alt üst eder. Zafer’e kavuşmak için yol arayan Gazanfer, çareyi eski bir dostundan yardım istemekte bulur. Mermer Ailesi, bu sefer evlatlarına kavuşmak için son bir vurgun yapmak zorunda kalacaktır.


Konusunu 2007 yapımı ‘Grindhouse’ filmindeki sahte bir fragmandan alan Eli Roth imzalı ‘Kara Cuma’; bir seri katilin, kasabanın sakinlerinden bir hindi sunumu yapma amacıyla, Şükran Günü'nde Massachusetts'teki küçük bir kasabaya gelişini anlatıyor. ‘Kara Cuma’ isyanının büyük bir trajediyle sonuçlanmasından yıllar sonra, kötü şöhretli gizemli bir katil Şükran Günü’nden ilham alarak bu özel günün ortaya çıktığı yer olan Plymouth, Massachusetts'te terör estirmeye başlar. Mahalle sakinleri tek tek öldürülmektedir. Bu özel günde kendilerini büyük bir kabusun içinde bulan insanlar, katili ortaya çıkarıp tatilden sağ kurtulmayı başaracak mı, yoksa onun çarpık tatil masasının konuğu mu olacaktır?


‘Dilek’, içten dilediği dileği evrene ait bir güç olan sonsuz enerji küresi Yıldız tarafından yanıtlanan Asha'nın hikayesini anlatıyor. Keskin bir zekaya ve sevdiklerine büyük bir bağlılığa sahip olan 17 yaşındaki Asha, her dileğin gerçekleşebileceği bir krallık olan Rosas'ta yaşar. Bir çaresizlik anında, yıldızlara bir dilek tutar ve buna kozmik bir güç tarafından yanıt verilir; Star adı verilen sonsuz enerjiye sahip küçük bir top… Star ve Asha birlikte en büyük düşmanla yüzleşir ve kararlı bir kişinin arzusunun yıldızların büyüsüyle birleştiğinde harikalar yaratabileceğini kanıtlar.


Nasreddin Hoca ve çocuklar, yaşadıkları şehre bir dinozor araştırma ekibinin geldiğini öğrenir. Kötü niyetli kişilerden kaçan araştırma ekibinin üyesi Selim, yanlışlıkla dinozor çağına yolculuk eder. Kalan dinozor yumurtalarını bulan Selim ve çocuklar, yumurtanın içinden çıkan bebek T-Rex ile baş başa kalır. Yumurtaları korumak ve Selim'i korumak zorunda olan ekip, Nasreddin Hoca'nın rehberliğinde Selim'i bulmak ve T-Rex'i kendi zamanına geri götürmek için zorlu bir maceraya atılır.


Takumi ve kızı Hana, Tokyo'ya yakın bir Mizubiki Köyü'nde yaşamaktadır. Kendilerinden önceki nesiller gibi doğanın döngülerine ve düzenine uygun olarak mütevazı bir yaşam sürerler. Bir gün kasaba halkı, Takumi'nin evinin yakınında bir glamping alanı inşa etme planını öğrenir. Glamping şirketinin iki temsilcisi bir toplantı için şehre geldiğinde, projenin yerel su kaynağı üzerinde olumsuz bir etkisi olacağı ve isyanlara yol açacağı anlaşılır. Şirketin planları hem bölgenin ekolojik dengesini, hem de yerel halkın yaşam biçimini tehlikeye atarken, bunun sonuçları Takumi'nin hayatını derinden etkiler.


‘Aşk Filmi’, film çekimi için gittiği görüşmelerde hayatını değiştirecek şeyler yaşayan genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Gece hayatı ve eğlenceye düşkün bir kadın olan Yaz, top modellik yapmaktadır. Tesadüf eseri yeni çekilecek olan bir aşk filmi için görüşmelere giden Yaz, deneme çekimi yapılacağı sırada filmin yönetmen Uzay ile tatlı bir inatlaşmaya girer. Ancak bu inatlaşma ona, hayatını derinden etkileyecek ve unutamayacağı bir aşk acısı yaşatır.


Önceki ve Sonraki
Haberler