EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

Serinlemek isteyenlerin tercihi Japon mutfağının gözde tatlısı Mochi

Son dönemde en sevilen tatlılardan biri olan Mochi, Japon mutfağının tüm dünyaya armağan ettiği lezzetlerden biri. Pirincin uzun süre iyice dövülmesiyle yapılan ve dondurmalı, sorbeli gibi çeşitleri olan Mochi, özellikle sıcak yaz günlerinde serin bir lezzet arayanlar tarafından tercih ediliyor

Serinlemek isteyenlerin tercihi Japon mutfağının gözde tatlısı Mochi

Japon mutfağı dünyadaki en ilginç ve çeşitliliği en fazla olan mutfaklardan biri. Bu mutfağın yıldızı da hiç şüphesiz ki pirinç. Son dönemde popülaritesi artan Mochi de, Japon mutfağının lezzetlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor ve Japon mutfağının yıldızı pirinç ile yapılıyor.

Mochi’nin hikayesi ise Japonya’da özel günlerin kutlamalarına dayanıyor. Özellikle Japon Yeni Yılı zamanı sıkça sofralarda ve tezgahlarda kendine yer bulan Mochi’nin yapımının kilit noktası, pirincin uzun süre iyice dövülmesi. Dış kabuğu lokum gibi olan Mochi; içine dondurma, sorbe ya da marmelat gibi istenen malzemeler doldurularak hazırlanabiliyor. Mochi’ler aynı zamanda vegan beslenme biçimine uygun şekilde üretiliyor.

Siz de eğer tüm dünyada trend haline gelen Mochi’lerin dondurmalı, sorbeli gibi farklı alternatiflerini denemek isterseniz; Butterfly web sitesinden, şubelerinden, Yemek Sepeti ve Fuudy uygulamaları üzerinden satın alabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler