YAŞAM - YEME - İÇME

Patlamış mısırlı unsuz mükemmel çikolatalı kek

Patlamış mısır ve çikolata! İkisini de sevmeyen kaç kişi vardır acaba? Bir lezzet evde geçen bir hafta sonunu daha mükemmel kılamaz! Muazzam bir kıvama sahip yoğun çikolatalı glutensiz kek, patlamış mısır ve karamel sos üçlüsünün birlikteliği sizi sizden alacak, hazırlıklı olun.

Patlamış mısırlı unsuz mükemmel çikolatalı kek
Patlamış mısırlı unsuz mükemmel çikolatalı kek
Bu tarif karşıma çıkar çıkmaz yüzümdeki gülümsemeye engel olamadım. Ve o gün bugündür bu güzelliği pişirip paylaşmak için sabırsızlanıyordum.

Çıtır çıtır patlamış mısır, buram buram çikolata kokan ıslak kek karamel sosla birleşince görsel şölene dönüştü! Keki inanılmaz yumuşak, kırılgan ve hassas. Dolayısıyla kendisine narin davranmanız sizden ilk isteğim.

Bu tarif için de her zaman söylediğim şey geçerli; kullandığınız çikolata ve kakaonun kalitesi kadar lezzetli bir çikolatalı kekiniz olacaktır.

Popcorn'la servis etmek ise tamamen sizin sunum ve damak zevkinize kalmış aslında. Ben uyumlarını sevdim, birbirine yakıştırdım. Yoğun çikolatalı bir kekin hafif tuzlu popcorn ve karamel sosla buluşması fikri aklımı da kalbimi de çok fena çeldi.


Önceki ve Sonraki
Haberler