YAŞAM - YEME - İÇME

Karamelli patlamış mısır tarifi

Kıtır kıtır, tuzlu karamelin patlamış mısırla uyumuna bayılacaksınız!

Karamelli patlamış mısır tarifi
Karamelli patlamış mısır tarifi
Tatlı-tuzlu birlikteliğine hayran olan benim için inanılmaz bir lezzet.. Sırf her ısırıkta iki lezzetin birbiriyle harmanlanmış hissiyatını deneyimlemek için dahi pişirebilirsiniz! Üstelik inanılmaz da pratik..

İşe önce mısırlarınızı patlatmakla başlıyorsunuz! Veya benim gibi hazır patlamış olarak da alabilirsiniz, çok da nefis oldu. Mikrodalgada pişirilenler de var artık her markette, zamandan tasarruf ve iyice kolaya kaçmak adına düşünebilirsiniz.. Mısırlarımız hazırsa sıra karamel sosunda.. Tüm malzemeler bir arada sadece birkaç dakika içinde pişiyor, karamel mısırlara bulanıyor ve fırında kıtırlaşana kadar pişiyor. Evi saran tuzlu karamel kokusu ise bonusu.. Ruha iyi gelen lezzetlerden bir tanesi..

Her daim tuzlu karamel aşığı olan biri olarak karamelli patlamış mısır pişirdiğim ilk günden beri vazgeçemiyorum. Hem film akşamlarına, hem partilere hem de misafirler için atıştırmalık olarak çok iyi gidiyor! Bir kere önce herkes bir durup şaşırıyor; yüzlerdeki "karamelli mısır mı" şaşkınlığı birkaç tane tadınca yerini farklı bir heyecana bırakıyor.

Yeni lezzetler keşfetmek ve hafta sonu için hazırlayıp sevdiklerinizi şaşırtmak isterseniz mutfak hazır sizi bekliyor. 14 şubat sevgililer günü için hazırlayabileceğiniz bir lezzet olarak da ilk fikrimi vermiş olayım. Kalplere ve elinizin sevgisine bulayarak hazırladığınız bu mısırlarla eminim sevgilinizin gözündeki parıltının kaynağı olacaksınız.


Önceki ve Sonraki
Haberler