YAŞAM - TEKNOLOJİ

Netflix kullanıcıları artık televizyonda oyun oynayabilecekler

Dijital dizi ve film platformu Netflix, kullanıcılara televizyon ve bilgisayarlarda oyun oynama imkanı sunmaya hazırlanıyor. Şu anda Birleşik Krallık ve Kanada’da sınırlı sayıdaki kullanıcılar tarafından test edilen oyun özelliğinin, çok yakında dünya genelinde kullanılmaya başlanması bekleniyor

Netflix kullanıcıları artık televizyonda oyun oynayabilecekler

Netflix, mobil cihazlarda başlattığı oyun deneyimini iki yılın ardından TV, PC ve Mac’lerde de test etmeye başladı. Netflix, çok yakında belirli oyunları bilgisayarda ve internete bağlı TV'lerde oynayabilme imkanı sunmaya hazırlanıyor.

Dijital yayın platformu, oyun özelliğinin hala test aşamasında olduğunu ve 14 Ağustos'tan itibaren belirli TV'lerde Kanada ve Birleşik Krallık'taki az sayıda üyeye sunulduğunu açıkladı.

Netflix, müşterilerin oyunları TV'de oynayabilmeleri için cep telefonlarını ‘günün büyük bölümünde zaten elimizde olan bir kumanda’ olarak kullanmalarını istiyor. PC ve Mac kullananlar, klavye ve fare kullanarak web tarayıcısında oyun oynayabilecekler. İlk test aşamasında iki oyun kullanılabiliyor: Oxenfree ve Mining Adventure.

Netflix Oyunlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Verdu, yaptığı açıklamada "Sınırlı sayıdaki kullanıcılarımızla oyun akış teknolojimizi ve denetleyicimizi test etmeyi ve zaman içinde üye deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Netflix'in TV oyunlarının oynanabileceği televizyon modelleri ise şöyle: Amazon Fire TX, Chromecast özellikli Google TV'ler, LG TV'ler, Nvidia Shield TV’ler, Roku TV'ler, Samsung Smart TV'ler ve Walmart Onn TV’ler.

Netflix'in şu anda mobil serisinde 70 oyunu var ve 2023'ün sonuna kadar bu rakamın 95'e çıkması hedefleniyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog