EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - TEKNOLOJİ

Instagram akışına yeni düzenleme

Instagram, kullanıcıların akışı daha iyi kontrol etmelerini ve gönderilerin zamanında görüldüğünden emin olmalarını sağlamak için değişiklikler yaptığını açıkladı.

profil
BT Ekip
23.03.2018
Instagram akışına yeni düzenleme

Instagram, bir kez daha ana sayfa akışını etkileyecek yeni bir duyuruyla karşımızda. 

Instagram, akışın beklenmedik bir şekilde otomatik olarak yenilenmesini değil, kullanıcılar istediğinde yenilenmesini sağlayacak “Yeni Gönderiler” butonunu test ettiğini duyurdu. İnsanlar sadece bu butona bastıkları sürece akışın en üstündeki yeni gönderilere yönlendiriliyor, basmazlarsa kaldıkları yerden gezinmeye devam edebiliyorlar.

Instagram, kullanıcılardan alınan geri bildirimlere dayanarak, daha yeni gönderilerin akışta ilk sıralarda görünmesi olasılığının daha yüksek olmasını sağlayacak değişiklikler üzerinde çalıştığını da duyurdu. Bu değişikliklerle akışa daha taze bir his verilmesi ve insanların önem verdikleri anların kaçırılmaması hedefleniyor.

İnsanların önem verdiği kişiler ve ilgi alanlarını paylaşmak, bağlantı kurmak için en iyi yer olmayı amaçladığını belirten    Instagram, önümüzdeki birkaç ay boyunca akışta yapılacak gelişmeler hakkında daha fazla bilgi paylaşacağını belirtti.

Önceki ve Sonraki
Haberler