EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - TEKNOLOJİ

Cellular özellikli Apple Watch modelleri artık Türkiye’de

Apple Watch’un Cellular özellikle yeni modelleri, iPhone yanınızda olmasa bile hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Apple Watch Cellular modelleri ile telefonunuz yanınızda olmadan da sevdiklerinizle bağlantınızı koruyabiliyor ve her zamankinden çok daha özgür olabiliyorsunuz

Cellular özellikli Apple Watch modelleri artık Türkiye’de

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de kullanıcılarla buluşan Cellular özellikli Apple Watch modelleri, hayatınıza kolaylaştıracak birçok özellikle dolu. Apple Watch Cellular modelleri; iPhone’unuz yanınızda olmasa dahi kendi kendine mobil şebekeye bağlanabiliyor, telefon aramaları yapmanızı, mesajlaşmanızı ve bildirimlerinizi almanızı sağlıyor. Bu sayede her zamankinden daha özgür olabiliyorsunuz.

Apple Watch Cellular’ın çok faydalı olabileceği birçok alan var. Örneğin açık havada koşu, bisiklet, yüzme, kayak, kano, windsurf ve benzeri su sporları yaparken dahi hem antrenman metriklerinizi takip edebilir, hem de telefonunuz yanınızda olmasa dahi bağlantıda kalabilirsiniz. Yürüyüş, koşu ya da bisiklet sırasında Harita’yı da kullanabilir, rotanızı takip edebilirsiniz.

Tüm bu senaryolarda Apple Watch’a en iyi eşlik eden üçlü ise Siri, AirPods ve Apple Music. Bazen kullanıcılar gizlilik nedeniyle Apple Watch’tan telefon görüşmesi yapmak istemeyebiliyor. Bu gibi durumlarda AirPods ve Siri en yakın arkadaşınız olabilir. iPhone’unuz yanınızda olmasa da kolayca aramalar yapabilir, mesaj gönderebilir, anımsatıcılar kurabilirsiniz. Hatta bir akıllı kilidiniz varsa yanınıza anahtar da almadan dışarı çıkabilirsiniz.

Spor yaparken müzik dinlemek isterseniz de Apple Music’teki 90 milyondan fazla şarkıya ve 30 binden fazla çalma listesine direkt olarak Apple Watch’unuzdan ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde bir şeyler öğrenmek, uzman isimlerin sohbetlerini dinlemek ya da sadece ilginizi çeken bir konuya kulak vermek için Podcast’ler dinleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Siri’den rica etmek.

Telefon taşımanın ya da elinde telefonla dolaşmanın çok ideal olmadığı meslek grupları (öğretmenler, doktorlar, spor hocaları, oyuncular) için de Apple Watch Cellular son derece kullanışlı olabilir.

Bununla birlikte Apple Watch, bazı kullanıcıların hayatını da kurtarıyor. Cellular modeller, başınıza gelebilecek kötü durumlar için de çok faydalı. Bir kaza durumunda telefonunuza erişemeseniz dahi Apple Watch’unuzdan arama yaparak yardım alabilirsiniz. Dışarıda iPhone’unuz olmadan spor yaparken kötü bir düşme yaşarsanız, düşme algılama özelliği siz hareketsiz kalsanız bile acil servislere haber vererek yardım çağırabilir. Bazen de evde telefonu unutup çıkma ya da çantayı çaldırma gibi talihsiz durumlarda da Apple Watch Cellular modeli yardımınıza koşabilir.

Ayrıca iletişimde kalmak istediğiniz çocuklarınız ya da telefonlarını duymayan/şarj etmeyi unutabilen aile büyükleri için de çok faydalı olabilir.

Önceki ve Sonraki
Haberler