EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - SEYAHAT

Türkiye’nin en güzel kayak tatili rotaları

Karın yeniden kapıya dayanması, özellikle kayak severleri çok mutlu etti. Tabii sadece kayak severler değil, karla mutlu olanlar da geçireceğimiz birkaç beyaz günü değerlendirmek için kayak merkezlerinin yolunu tutmaya başladı… Seyahat bileti satış platformu Obilet.com, karın tadına doyamayanlar ve kayak yapmayı sevenler için Türkiye’nin en güzel kayak tatili rotalarını paylaştı

Türkiye’nin en güzel kayak tatili rotaları

Kış ve kayak tatilinden bahsedince akla gelen ilk yer şüphesiz Uludağ oluyor. Aynı zamanda Uludağ, eğlence merkezi ve konaklama imkanlarıyla da tatilcilerin tercihleri arasında yer alıyor. 2.543 metre yüksekliği ile Batı Anadolu’nun en büyük dağı olan Uludağ, yerli ve yabancı tatilciler için en ideal noktalardan biri olarak tüm ihtişamı ile ziyaretçilerini bekliyor.


Kış turizminin vazgeçilmez adreslerinden biri olan bir diğer rota ise Erciyes Dağı. 3.916 metrelik yüksekliğiyle Türkiye’nin en yüksek beşinci dağı olan Erciyes Dağı, Kayseri’ye 25 kilometre uzaklıkta yer alan Erciyes Kayak Merkezi ile kış sporlarına uygun imkanlar sunuyor. Çeşitli zorluk derecelerine göre tasarlanan 32 pist ile Erciyes Kayak Merkezi, kayak severleri ağırlıyor. Erciyes Dağı’nda kaymanın keyfini yaşayan tatilciler, snowboard ve kar voleybolu gibi farklı kış sporlarını da yapabiliyor.


Konumu nedeniyle İstanbullu kayakçıların hem en uğrak adresi, hem de gözdesi olan Kartepe, her yıl binlerce kayakseveri ağırlayan bir cazibe merkezi. Kartepe’de benzersiz doğal güzelliklerin arasında tatil yapma imkanı bulan kayak severler, Samanlı Dağı’ndan Sapanca Gölü’nün ve İzmit Körfezi’nin manzarasının tadını çıkartıyor. Kartepe’de Aralık ayında başlayan tatil sezonu, Mart ayının sonuna kadar devam ediyor. Tatilciler dilerlerse konaklayabiliyor, dilerlerse de günübirlik gidip gelme imkanı bulabiliyor.


Kış mevsimin büyüleyici bir atmosfere sahip olduğu rotalardan biri olan Kartalkaya’da tatilciler, çam ağaçlarının arasında kayak yapmanın zevkine varıyor. Ayrıca buraya kadar gelenler, Abant Gölü’nün etrafında da bol oksijenli bir yürüyüş yapma, faytona binme ve gölün etrafında bisiklet sürme imkanına sahip oluyor.


En ilgi çekici rotalardan biri de Kars’ta bulunan Sarıkamış Kayak Merkezi. Dünyada yalnızca Alp Dağlarında görülen ‘kristal kar’, Sarıkamış’ı diğer kayak rotalarından ayıran en önemli özellik. Şehir merkezine 55 kilometrelik uzaklıkta konumlanan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde düşük nem oranı ile buzlanma olmuyor. Bu sayede de ‘kristal kar’ taneleri çok uzun zaman korunuyor. ‘Kristal kar’ üzerinde kayak yapmanın ayrıcalığını yaşamak isteyen tatil severler, Sarıkamış Kayak Merkezi’ne büyük ilgi gösteriyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler