EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - SEYAHAT

Temmuz'da nereye gitmeli?

Temmuz ayı boyunca sizi ister doğayla buluşturan, ister yeni kültürlere kucak açtıran dünyanın dört bir yanından farklı etkinlikleri Mina Karanis yazdı.

profil
Mina Karanis
07.07.2018
Temmuz'da nereye gitmeli?

Temmuz ayı, Brezilya’da yer alan Pantalan Bölgesi için en uygun ve yağışsız dönem. Sular çekildiği için jaguarları görebilme ihtimaliniz de artıyor. Pantalan, birçok birbirinden yırtıcı hayvana ev sahipliği yapıyor. Alaska da gitmeye uygun bölgelerden birisi. Temmuz ayında Katmai National Park’ta Kuzey Amerikan Boz ayılarını kızıl somon yakalarken görme şansınız çok yüksek.

 

Temmuz'da nereye gitmeli?

Sokaklarında Hindistan cevizi ve tarçın kokularının yükseldiği Zanzibar için en uygun zamanlardan biri... Diğer bir seçenek de Yunan adaları olabilir. Özellikle Temmuz ayı İyonya Denizi’nin sakin bir dönemi olduğu için dalış ve denizaltı dünyası için en uygun zaman olarak biliniyor.

Temmuz'da nereye gitmeli?

Antigua Karayipler’in en ünlü karnavallarından biri olan, “Antigua Carnival”a 27 Temmuz – 7 Ağustos tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Gitmeden önce programa göz atın, sokaklarda soca müziği dinleyip, kostümlü geçit törenlerini izleyebilirsiniz. Antigua’ya Londra’dan direkt uçuş bulunuyor.

 

Temmuz'da nereye gitmeli?

Svalbard, Kuzey Buz Denizi’nde Norveç’e bağlı olan bağlı takımadalardan oluşuyor ve Temmuz ayı mevsim olarak en uygun dönemlerinden biri. 24 saat gün ışığı oluyor, bu da kutup ayılarını gözlemleme şansınızı arttırıyor.

 

Temmuz'da nereye gitmeli?
Önceki ve Sonraki
Haberler