EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - SEYAHAT

Şimdi Erciyes'te kayak zamanı

Kayak sezonu bitmeden Uludağ ya da Kartalkaya gibi klasik tercihler yerine bu yıl Erciyes'e gitmeye ne dersiniz? Mina Karanis, bu yıl Erciyes'e bir şans vermeniz için bilmeniz gerekenleri yazdı.

profil
Mina Karanis
13.02.2018
Şimdi Erciyes'te kayak zamanı

Kayak sezonunu açmanın tam zamanı! Kayak için nereye gitsek nereye gitsek diye düşünürken, Erciyes’i denemeye karar verdik. İyi ki böyle bir karar vermişiz! Erciyes Kayak Merkezi, son yıllarda gittiğim en uzun ve en rahat pistlere sahip. O kadar çok seçenek var ki; Uludağ ya da Kartalkaya’nın tersine rahat rahat, kalabalığı dert etmeden kayağın keyfini çıkarabiliyorsun. Aynı zamanda bol kar olan pistleri de board yapanlara uygun, Avrupa’daki pistleri aratmıyor.

Hava genel anlamda güneşli, kayağa elverişli.  Son gidişimizde yalnızca bir gün sisli havaya denk geldik. Geçtiğimiz senelerde açılan Magna Otel zincirleri, Erciyes Kayak Merkezi’ne büyük bir renk getirmiş. Gerek restoranları, gerek lounge ve özel pastanesi ile Avrupa ülkelerini aratmıyor. Genelde otellerin açık büfeleri ile ilgili beklentim düşüktür. Magna’ya giderken de düşüncem böyleydi ama denediğim her yemek çok lezzetli ve özenle hazırlanmıştı. Özellikle suşi barı ve etlerini mutlaka deneyin. Öğlen de pist tarafında sucuk ekmek ya da sıcak şarabı denemeden dönmeyin.

Kayak aktivitelerinin yanı sıra, hafta sonları saat 13:30’da Vanilin Chocolate, Magna Otel’de el yapımı çikolata atölyesi gerçekleştiriyor, bu etkinliğe de katılmanızı öneririm. Kayağa kendi yaptığınız enfes çikolatalarla mola vermenin tadı ayrı oluyormuş.

Bilmeniz gerekenler:

-Cuma akşam mesai saatinin ardından 22:00 uçağı ile gidip Pazar akşam döndük. İki tam günü değerlendirebilmiş olduk.

-Kayseri Havaalanından, Erciyes’e yolculuk 30-45 dakika arası sürüyor. Transfer için otel ile görüşmenizi öneririm.

-Çevrede başka zincir oteller de var, ben denemedim ama denerseniz benimle paylaşın.

-Her seviyeye yönelik pist var, zor mudur kolay mıdır diye düşünmeyin. Grubumuzda kayakla ilgilenmeyenler de vardı ancak otelde ve tesiste güzel vakit geçirip, sıkılmadılar.

-Skipasslar günlük ve her pistte geçiyor. Daha fazla bilgi için www.erciyeskayakmerkezi.com sitesini inceleyebilirsiniz.

-Benim güvenlik sebebiyle en sevdiğim uygulamalardan birisi, pistlerde kask zorunluluğu var. Kayak kiralanan yerlerden kask da kiralayabiliyorsunuz.

-Ayrıca kayaklarımızı kiraladığımız Magna Otel tesislerindeki tüm ekipmanlar çok kaliteli ve yeni durumdaydı; kayak odası ve personelinden de çok memnun kaldık.

Uzun lafı kısası Erciyes, gerek yeni pistleri gerek tesisleri ile ülkemizin kayak sporunda yükselen yıldızı olmaya aday.

 

Önceki ve Sonraki
Haberler