EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - SEYAHAT

Karavan tatili için 4 kamp önerisi

Karavan tatili bu yaz hiç olmadığı kadar popüler... Cunda'dan Artvin'e Türkiye'nin en sevilen kamp alanlarından dördünü bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
04.07.2020
Karavan tatili için 4 kamp önerisi

ADA CAMP OTEL Cunda adasının Midilliye bakan sahilinde bulunuyor. Özel kumsal plajıyla Cunda tabiat parkının ve yeşilliklerin içinde doğayla ve denizle bütünleşmiş bir alan. Çocuklar için oyun alanı, basket, voleybol sahası ve 6 tonluk deniz akvaryumu yer alıyor. Tesisin bulunduğu yer trekking, bisiklet, şnorkelli yüzme, dalış ve olta balıkçılığı için ideal. Cunda merkeze 3 km. havaalanına 50 km. mesafede. 


Gargara; Kaz Dağları, Assos, Küçükkuyu bölgelerine oldukça yakın. Küçükkuyu - Assos Yolu üzeri 7. km’de Arıklı Köyü Altı Mevkiinde bulunuyor.  Zeytin, incir ve nar ağaçları arasında denize sıfır tatil imkanı sunuyor. Gargara mutfakta kendi yetiştirdikleri veya bölgeden doğal ürünler kullanılıyor. 


Yedigöller eşsiz doğası ile her mevsim ayrı güzel... Bolu’da Orman Bölge Müdürlüğü kontrolündeki kampingler :  Yedigöller Milli Parkı Bolu, Abant Tabiat Parkı Abant , Aladağ-Göksu Orman İçi Dinlenme Yeri, Karagöl Orman İçi Dinlenme Yeri Kıbrısçık, Şirinyazı Göleti  (Mengen). 


Artvin'in engebeli yollarını sonunda ulaştığınız doğa harikası karşısında unutacaksınız. Özellikle 2005 yılında UNESCO’nun “İnsan ve Biyoküre Programı” çerçevesinde Türkiye’nin ilk biyosfer rezervi ilan edilen Maral Şelalesi'ni mutlaka görmelisiniz. Bu alandaki kamp seçenekleri; Mençuna Şelalesi Kamp Alanı (Arhavi), Camili-Gorgit Tabiatı Koruma Alanı (Borçka), Hatila Vadisi Milli Parkı Kamp Alanı (Artvin Merkez), Deriner Barajı Kamp Alanı (Artvin Merkez), Borçka Karagöl Kamp Alanı (Borçka), Karagöl Sahara Milli Parkı Kamp Alanı (Şavşat), Cehennem Deresi Kanyonu | (Ardanuç), Arsiyan Yaylası Kamp Alanı (Şavşat), Sahara Yaylası (Şavşat),  Maral Şelalesi (Borçka). 

Mutlaka okuyun: Türkiye'den 4 ekoturizm alanı


Önceki ve Sonraki
Haberler