EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - SEYAHAT

İstanbul'da gizli 5 yer

Bayramda İstanbul’da kalmaya karar verdiniz, bir yandan da kalabalığa girmeden kafanızı dinlemek istiyorsunuz. Öyleyse sizinle İstanbul’un saklı kalmış köşelerini paylaşıyorum.

profil
Mina Karanis
06.06.2019
İstanbul'da gizli 5 yer

Adını Bizans döneminden kalma bugünkü Sultanbeyli İlçesinde bulunan Aydos Kalesi’nden almış. 537 metrelik yüksekliği ile İstanbul’un en yüksek tepesi. Aydos Tepesi’ni ziyaret etmişken aynı zamanda Aydos Gölü’ne de gidebilirsiniz. Instagram için fotoğraf çekmek isteyenler burayı not alsın.


Rumeli Feneri’nin Karadeniz kıyısı tarafında bulunan koy, Karadeniz’in dalgalı yapısının aksine genelde hep sakin. İster balık tutun, ister suya girip serinleyin, ister de ağaçların arasında uzanıp doğanın sesini dinleyin.


Riva Bölgesi’nde bulunan Elmas Burnu, yemyeşil bir doğaya ve güzel de bir kumsala sahip. Hatta gittiğinizde yunusları bile görmeniz mümkün. Aynı zamanda Elmas Burnu Plajı’ndan denize girmeniz de mümkün. 


Şile’de bulunan köy, hâlâ saklı kalma özelliğini koruyor. 600 yıllık tarihe sahip olan köyün içerisinde tarihi evler bulunuyor. Köyün karşı tarafında kalan Fakradağı manzarası ile doğasına da hayran bırakıyor. 


Çatalca’da ormanların arasında yemyeşil bir köy düşünün. M.Ö 5500 yılına dayanan mağaraları göreceksiniz sonrasında bu mağaralar manastır olarak kullanılmaya devam edilmiş. Hem doğa hem tarih ile iç içe olan İnceğiz Köyü’nü gezmenin tam zamanı.


Önceki ve Sonraki
Haberler