YAŞAM - SEYAHAT

Dünyada en güzel sakura manzarasına sahip 10 şehir

Japonya ilkbaharda açan sakura ağaçlarıyla ünlüdür ama büyüleyici renkte ve güzellikte çiçeklere sahip bu ağaçları görmek için Japonya’ya kadar gitmenize gerek yok çünkü dünyanın dört bir yanındaki bazı şehirlerde de sakura ağaçlarının tadını çıkarabilirsiniz. Time Out dergisi, Kuzey Yarımküre’de Nisan ve Mayıs ayları arasında sadece iki hafta kadar çiçek açan sakuraların en güzellerini görmek isteyenler için, dünyanın dört bir yanında en güzel sakura ağaçlarına ev sahipliği yapan şehirleri yazdı

Dünyada en güzel sakura manzarasına sahip 10 şehir

17-26 Mart tarihleri ​​arasında, Georgia'daki bu şehir, 350 binden fazla sakura ağacıyla pembe bir harikalar diyarına dönüşüyor. Ancak Macon sakura çiçeklerini sadece o 1.5 haftada kutlamakla yetinmiyor. Ev sahipliği yaptığı Uluslararası Sakura Festivali etkinlikleri, Şubat ayında başlıyor. Wesleyan Woods, Fickling Farm ve Macon şehir merkezi; şehirde sakuraları en iyi izleme noktaları.


Çin'deki Pingba her yıl, sakura mevsimi olan Mart-Nisan aylarında yüz binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Mart'tan Nisan'a kadar 500 binden sakura çiçeği; leylak, manolya ve şeftali çiçeği ile birlikte açıyor. Oraya bizzat gidemezseniz bile drone görüntülerini takip edebilirsiniz. Kelimenin tam anlamıyla şehir, pembe bir tüy denizi gibi görünüyor.


Mart-Nisan’da iki hafta boyunca sakura ağaçlarının yaprakları İspanya'daki bu vadiyi beyaz çiçekli bir harikalar diyarına dönüştürüyor. 1 milyondan fazla ağaçla burası; özel pazarlar, kutlamalar ve etkinlikleriyle Avrupa'nın en iyi sakura izleme noktalarından biri.


1912'de Tokyo Belediye Başkanı, Washington DC'ye 3.020 sakura ağacı diktirdi. Şehir şimdi binlercesiyle övünüyor ve üç haftalık Ulusal Kiraz Çiçeği Festivali 1.5 milyon ziyaretçi çekiyor. Mart-Nisan aylarında bir kokteyl partisinde veya uçurtma festivalinde çiçeklere göz atın ya da Tidal Basin boyunca veya East Potomac Park'ta gezinin.


Mart-Nisan’da sakura çiçeklerine bürünen Kyoto'nun en büyük sakura partileri, büyük ağlayan sakura ağacının geceleri aydınlatıldığı Maruyama Park'ta bulunabilir. Nisan ayının sonlarında, Heian Mabedi'nin bahçelerini ziyaret etmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.


Japonya'nın Shimonoseki bölgesini örnek alan İstanbul Japon Bahçesi, Mart-Nisan aylarında zemini bir pamuk şeker battaniyesi gibi kaplayan devasa sakura ağaçları da dahil olmak üzere geleneksel bir bitki örtüsüne sahip.


Şehirde Nisan ayında çiçek açan sakura ağaçlarının altında piknik yapabilir ve kendinizi bir Miss Dior reklamındaymışsınız gibi hissedebilirsiniz.


Osaka'nın kardeş şehri olan Hamburg, 1968'den beri her yıl Mayıs ayında, havai fişek gösterileri ve çok sayıda kültürel etkinliğin yer aldığı, sakura festivali olan Kirschblütenfest'e ev sahipliği yapıyor. Sakura ağaçları, çoğunlukla doğal Altonaer Balkon parkında veya Alster Gölü'nün çevresinde bulunabilir. Her iki bölge de pembe tonlu bir yürüyüş için mükemmel denebilir.


Nisan ayında Vancouver'ı ziyaret edin ve ister Vancouver Kiraz Çiçeği Festivali için orada olun, ister sadece bir gezintiye çıkın; bol bol sakura çiçeği göreceğiniz garanti. Queen Elizabeth Park, Stanley Park, VanDusen Botanik Bahçesi ve hatta şehir merkezindeki Burrard SkyTrain istasyonu gibi noktalara mutlaka uğrayın.


Stockholm'ün göbeğinde göz kamaştırıcı pembe çiçek bulutları için Nisan sonunda Kungsträdgården'i ziyaret edin; burada ayrıca Nisan ayı sonlarında her yıl düzenlenen Kiraz Çiçeği Festivali’ne denk geleceksiniz. Kalabalıktan rahatsız olursanız, yakındaki Hammarby Sjöstad'a giden bir otobüse atlayın; aynı güzelliği orada da bulacaksınız.


Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi