EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - SEYAHAT

Brüj'de 24 saat

Brüj ile ilgili okuduklarım şehir küçük ve 1 gün yeterli olur yönündeydi ama gidince fikrim değişti o kadar romantik ve güzel restoranlara sahip bir şehir ki bence 3 günlüğüne de gidebilirsiniz...

profil
Mina Karanis
27.09.2019
Brüj'de 24 saat

Avrupa’nın en çok Michelin yıldızına sahip restoranlarından biri Brüj. Hemen aklınıza uçuk fiyatlar, küçük porsiyonlar gelmesin. Çünkü düşündüğünüz gibi değil. Menü fiyatları diğer Michelin yıldızlı restoranlara göre çok daha uygun. Her akşama bir rezervasyon yaptırın derim.


Brüj’de tarihi dönemlerden kalma birçok bina var. Bence bu binaları gezmenin en güzel yolu da kanal turu. Saat 10-11 gibi kalabalık olmadan tura çıkmanızı öneririm. O kadar keyifli ki köprülerin altından geçerken, tarihi binaları izlemek. Tur, kişi başı 10 Euro.


Brüj’ün yerel mutfağında en önemli yere sahip üçlü; tencerede midye, patates kızartması ve bira. Poules Moules de Türkler arasında bir hayli popüler olan ve bu üçlüyü tadabileceğiniz en lezzetli restoranlardan birisi. Rezervasyon gerekmiyor.


Restoranlar genellikle deniz mahsülleri ağırlıklı. Lobster Pot’ta soğuktan sıcağa, denizden çıkan aklınıza gelebilecek her şeyi tadabilirsiniz. Ama deniz mahsülü sevmeyen aç kalır baştan söyleyeyim.


Belçika deyince akla ilk gelen şey: Çikolata. Sokaklarda önünüze küçük küçük bir sürü çikolata dükkanı çıkıyor ve hepsi birbirinden lezzetli. Mutlaka şuna gidin diyeceğim ama maalesef bulunmuyor.


Hotel Hem çok temiz hem de yakın zamanda yenilenmiş bu nedenle yeni ve modern bir dekorasyona sahip, her köşesinde değişik bir sanat eseri var. Lokasyonu şehrin merkezinde her yere yürüme mesafesi.


Adım başı dondurmacı, wafflecı, çikolatacı ama Oyya’nın dondurması gerçekten denemeye değer. Özellikle beyaz çikolatalı buenolu dondurması, tadı hala damağımda...


Önceki ve Sonraki
Haberler