EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - KEŞİF

Yeniköy’de pazar kahvaltısı

Pazar günü Yeniköy’ün sakin sokaklarında bir yürüyüş ve biraz da sahil havası almadan önce güzel bir kahvaltı yapmak istiyorsanız, Yeniköy Lokantası en güzel adreslerden biri olacaktır.

Yeniköy’de pazar kahvaltısı
Yeniköy Lokantası’nın sıcacık samimi ortamı bana o kadar güzel bir aidiyet duygusu hissettirdi ki, Ayşe ve Lale Hanım ile hoş sohbetimiz hiç bitmesin istedim.

Butik ve herşeyin özenle yapıldığı bu mekanda bazı detaylar o kadar güzel ki... Sevimli kütüphanesi ve raflardaki rengarenk emayeler, mekana ayrı bir hava katmış.

Yemek menüsü ve tatlılar günlük olarak değişiyor, sebze ve çorba alternatifleri, ana yemekler mevcutken vejetaryen misafirler için de seçenekler bulunuyor. Buranın spesiyallerinden meyveli yoğurtlardan, karadut reçelli yoğurt mutlaka denenmesi gerekenlerden.

Yeniköy Lokantası’nda camın önünde sokaktan geçenleri izleyerek, keyifli bir kahvaltıyı günün her saati isteyebiliyorsunuz. Her şeyin yöresinden geldiği ve ev yapımı olduğu bu leziz kahvaltının yıldızı benim için tatlı lor peyniri ve karadutla şeftali reçelleri oldu.

Mısır ekmeği,krep ve otlu ve peynirli el açması böreğin standart olarak bulunduğu bu leziz kahvaltıya isteğe göre omlet ya da menemen de ilave edebiliyorsunuz. Daha çok Ege ağırlıklı kahvaltılıklar yer alıyor. Kahvaltının yanında, rengarenk emayelerde tazecik çayla son derece keyifli bir pazar kahvaltisi sizleri bekliyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler