EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - KEŞİF

Kahve ve tasarım tek bir mekanda buluştu

Kadıköy'de farkli iç dekorasyonu, birbirinden güzel kahve ve tatlılarıyla öne çıkan Mitte'yi Duygu Özdemir, buseterim.com.tr okuyucuları için yazdı.

Kahve ve tasarım tek bir mekanda buluştu
Mitte’nin kapısından girdiğniz an, Berlin’de bir kafeye adım atıyormuş gibi hissedeceksiniz. Samimiyetin ve rahatlığın kahveyle buluştuğu adreslerden biri olan Mitte aynı zamanda birçok tasarıma da ev sahipliği yapıyor.

İçerideki bardan aydınlatmalara kadar her şeyin el yapımı olduğu bu mekanda, koltuklardan masalara beğendiğiniz her şeyi satın alma şansına da sahipsiniz. Özellikle duvarlarıyla ilgi çeken her bir köşesi ayrı bir konsept olan Mitte’de, ister kahvenizi alıp karşılıklı koltuklarda keyifli bir sohbet edin, isterseniz de masalarda çayınızın yanına tatlınızla saatlerce çalışın, seçim size kalmış.

Tabii havaların da güzelleşmesiyle buz gibi limonatalarla bahçe keyfi de vazgeçilmezlerin başında geliyor.  Yine ev yapımı tatlılardan oluşan, tatlı köşesinde  buranın spesiyalleri arasına girmeyi başaran glutensiz ballı bademli kek, alman usulü cheesecake, haşhaşlı biberli kek ve banana bread geliyor. Bu leziz tatlıların yanında antika, anne fincanlarında servis edilen kahve ve çayları da içmesi ayrı bir keyifli oluyor.

Aynı zamanda doğa ürünlerle hazırlanan serpme kahvaltı, buranın spesiyallerinden baconlu yumurta da mutlaka denenmesi gerekenlerden.

Belirli zamanlarda düzenlenen atölyeler ve tasarım pazarlarıyla da oldukça renkli geçirilen hafta sonları, hem güzel bir kahve keyfi hem de farklı zaman geçirmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat.

Önceki ve Sonraki
Haberler