EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - KEŞİF

İstanbul'dan Fransa'ya alıp götüren tatlar

La Patisserie Lune’nin önünden geçerken ‘hala İstanbul’da mıyım?’ sorgulamanız çok normal çünkü vitrinindeki tatlıları ve dekorasyonuyla kendinizi Avrupa’da bir pastanede hissedeceğiniz kadar özel bir mekan...

İstanbul'dan Fransa'ya alıp götüren tatlar
Sizi karşılayan makaron standı, arka bahçesi, hem romantik hem enerjik dekorasyonuyla patisserie konseptinin yaşatıldığı, çok güzel bir mekan.

İsim yapmış yabancı markaların dışında ülkemizde de lezzetli makaronların yapıldığını göstermek düşüncesi benimsenerek yapılan, birbirinden lezzetli makaronlar burada tadılmayı bekliyor. Gerçek meyve püreleri kullanılarak yapılan makaronlardan, farklı tatlarıyla öne çıkan ve en çok tercih edilenler ise harika bir uyuma sahip bitter çikolata vişne ikilisi ve karabiber. Her zaman yumuşak tatlardan yana olduğum için benim favorim vanilyalı ve lavantalı olanlar oldu. 

Fransız tatlıları ağırlıklı bir tatlı yelpazesi bulunmakla beraber menüde tuzlu çeşitleri de yer alıyor. Her yerde rastlamadığımız için buranın bir diğer spesiyali haline gelen Dacquoise; badem unuyla yapılan, hem göze hem damağa hitap eden çok hafif bir tatlı. Buraya gelmişken mutlaka denemenizi öneririm. Böyle lezzetli tatlılara, incecik porselen bardaklarda sunulan farklı aromalardaki çaylarda eklenince tam anlamıyla hem gözünüze hem de damağınıza hitap eden bir bütünlük sağlanıyor. 

Önceki ve Sonraki
Haberler