EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - KEŞİF

Haftanın Keşfi: Hiç Contemporary Crafts

Hiç Contemporary Crafts, bulunduğu sokaktan başlayarak, kapısından girdiğinizde sizi farklı bir dünyaya götürüyor.

Haftanın Keşfi: Hiç Contemporary Crafts
Bugünkü keşif durağımıza yolunuz düşerse mutlaka uğrayın. Önünden geçerken Galata sokaklarında keşfettiğim bu dükkanı gezmeye hazır mısınız?

Sıra dışı ve zamansız tasarımlar, gerçek el işi ustalarının maharetleriyle yapılmış mobilyalar, Türkiye’nin değişik yörelerinden rengarenk halılar, demir, cam, seramik, ahşap aydınlatmalar, dünyanın her yerinden tek tek üretilmiş tasarımlar, tekstil ürünleri, genç sanatçılara ait seramik ve porselenler, fotoğraflar, resimler, objeler, takılar …

Hiç, kendi tasarlayıp ürettiği mobilyaları, istenilen ölçülerde ve kısa sürede yapabiliyor. Daha çok demir, ahşap, mermer, pleksi, cam malzemelerin kullanıldığı mobilya ve aksesuarlar dünyanın her yerine gönderilebiliyor.

Emel Güntaş’ın kurduğu Hiç Contemporary Crafts, daha sonra ona katılan genç tasarımcı arkadaşlarıyla Galata Kulesi ile Tophane’yi birbirine bağlayan, Lüleci Hendek Sokak’ta meraklılarını bekliyor.

Kuruluş yılı 2011 olan bu markanın tasarımcıları ise,Tulya Madra, Rumisu, Yastık Rıfat Özbek, Belkıs Balpınar, Mike Berg, Güneş Terkol, Toygan Eren ve Aylin Bilgiç gibi başarılı isimler.

Önceki ve Sonraki
Haberler