EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - KEŞİF

Galata’da Pazar kahvaltısı

Galata’da keyifli bir gezi ardından, daracık sokaklarındaki sevimli kafelerin birinde kahvaltı etmek o kadar keyifli ki... İşte o güzel kahvaltı mekanlarından biri Nakka Galata!

Galata’da Pazar kahvaltısı
Kapısının önündeki tabelasıyla dikkat çeken Nakka oldukça samimi bir ev konseptinde dekore edilmiş bir mekan.

Özellikle kahvaltısıyla öne çıkan Nakka’da her şey yöresinden geliyor. Kahvaltı salatası, ev yapımı acuka, gemlike ve derik zeytinleri, güveçte biber kızartması, yumurtalı ekmekleri, zahterli zeytinyağı ve murtuğa ile kahvaltı masasından kalkamayacağınız bir ziyafete dönüşüyor.

Benim için kahvaltının yıldızı yöresel peynirler oldu; Tulum peyniri, Ezine beyaz peyniri, Erzincan tulumu ve Malatya lavas peyniri oldukça taze ve lezzetliydi. Tatlı konusunda da bir o kadar zengin alternatifler sunan Nakka’da, tahin-pekmez, gül reçeli, kuşburnu marmelatı, Hatay usulü kireçte bekletilmiş kabak, ev yapımı fındık ezmesi ve benim çok beğenerek yediğim muz-ceviz- bal‘ın her biri çok lezzetliydi. Saatlerce sıcacık çaylarınızla edeceğiniz bu kahvaltı da simit ve taze ekmekler de size eşlik edenler arasında.

Her biri ayrı lezzetli olan Nakka kahvaltısının üzerine bir de tazecik yapılan Dibek Kahvesi’ni içerek Pazar gününüze ayrı bir keyif katabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler