EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - KEŞİF

Bomonti'de bir Kozmos

Bomontiada ile canlanan Bomonti’ye uğramak ve buradaki mekanları keşfetmek şart olmuştu. Bomonti’nin ara sokaklarından Kurtuluş’a doğru yürürken keşfettiğim yeni bir kafedeyiz bugün…

Bomonti'de bir Kozmos
Kapısından girdiğiniz an, içerideki objelerden gözlerinizi alamayacağınız, kendine özgü konseptiyle oldukça sevimli mekanlardan ilki, Kozmos Coffee.

Kozmos’un şansına inanılarak adı konulan bu kafenin en önemli özelliklerinden biri hayvansever mekanlardan biri olması. Yıllardır bit pazarlarından toplanan eşyalarla dekore edilen Kozmos’ta servis edilen tabaklardan duvardaki saatlere, çoğu şey vintage ve her eşya diğerini tamamlıyor. Ayda bir kez düzenlenen Kozmik pazarda ise yine tasarım ve vintage ürünler satılıyor, gelirin belirli bir kısmı da hayvanları koruma derneklerine bağışlanıyor.

İçerdeki eşyalardan sonra beni cezbeden bir diğer şey mis gibi kokusu ve yanında gül reçeliyle servis edilen Fransız kruvasanları oldu. Oldukça spesiyal tatlıların bulunduğu Kozmos’ta mutlaka tadılması gerekenler arasında incir,ceviz ve cold brew ile yapılan Figaro, ev yapımı balkabaklı kup ve hurmalı kek Mualla geliyor.

Yine  denemeden dönmeyin diyeceğim şeyler arasında spesiyal kahvaltılar yer alıyor. Özellikle zamansız kahvaltı benim favorim oldu. İçeride bolca kitabın da mevcut olduğu Kozmos kahve keyfi yapmak için Bomonti’de mutlaka uğramanız gerekenler arasında yer alıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler