EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - KEŞİF

Bitki çaylarının izinde

Birçok mekanda karşılaştığım ve lezzetine doyamadığım Chado çaylarının biraz izini sürdükten sonra, asıl yerini, Arnavutköy’de bulunan küçücük kafesinde buldum.

Bitki çaylarının izinde
Japonca bir kelime olan Chado, çayın hazırlanma evresinden sunuş ve içilişine kadar olan süreyi kapsayan seremoniye veriliyor. Hal böyle olunca, bu küçücük ama son derece sevimli dükkan-kafede sizi çok çeşitli çaylar bekliyor.

Çayları koklayarak almanın keyfi tabii ayrı oluyor. İster ürün tipine ister ülkeye göre seçebileceğiniz çayların içerdiği kafein miktarı da belirtiliyor. Özellikle yeşil çay meraklısı olarak, karamelli yeşil çayın müdavimi oldum diyebilirim. Yumuşacık içimi, tatlımsı tadı ve mis gibi karamel kokusuyla son derece hafif bir çay. Burada tattığım ve yine vazgeçilmezlerim arasında yerini alan çikolatalı siyah çayı da mutlaka denemenizi öneriyorum. En önemli özelliği ise hem çikolata hem de siyah çaydan dolayı yüksek miktarda antioksidan içermesi.

Arnavutköy’ün samimi ortamında, önünüzde sevimli bir masa ve harika sunumuyla sıcacık çayınız olunca keyif yapmamak elde değil. En kısa zamada uğrayıp, çayları koklayarak seçmenizi ve sonra da dışarıda oturup keyfini çıkarmanızı öneririm. Matcha Latte severlerin de burada kesinlikle tadına bakmalarını öneririm, leziz Matcha çayını taze sütle karıştırarak çok lezzetli ve hafif bir tat elde ediyorlar.

Önceki ve Sonraki
Haberler