YAŞAM - HABER

L’Oréal Paris ve Pınar Deniz, sokak tacizine karşı hep birlikte durmaya çağırıyor

StandUp eğitim programıyla Türkiye’de 120 binden fazla kişiyi eğiten L’Oréal Paris, sokak tacizine karşı durmaya devam ediyor. L’Oréal Paris, programı daha fazla kişiye duyurmak için Pınar Deniz’in yer aldığı yeni bir kampanya hazırladı

profil
BT Ekip
29.11.2023
L’Oréal Paris ve Pınar Deniz, sokak tacizine karşı hep birlikte durmaya çağırıyor

L’Oréal Paris’in sokak tacizine karşı farkındalık yaratmak ve sokak tacizine karşı durmak amacıyla başlattığı StandUp eğitim programı, Türkiye’de tüm hızıyla sürüyor. 2021 yılından bu yana devam eden program kapsamında bugüne kadar dünya çapında 1.6 milyon kişiye, Türkiye’de ise 122 bin kişiye 5D eğitimi verildi. L’Oréal Paris, programı daha fazla kişiye duyurmak için Pınar Deniz’in yer aldığı yeni bir kampanyaya imza attı.

Filmde, L’Oréal Paris güzellik elçisi Pınar Deniz, tüm bireylere sokak tacizine karşı hep birlikte durma mesajı veriyor.Film, izleyenlere 10 dakikalarını ayırarak StandUp eğitim programını tamamlayabileceklerini hatırlatıyor. “Birlikte, daha güvenli bir toplum için adım atabiliriz” diyen Pınar Deniz, StandUp eğitim programıyla ilgili görüşlerini şöyle açıklıyor: “Sokak tacizi, toplumumuzda ciddi bir sorun ve bu konuda farkındalık yaratmak önemli bir adım. L’Oréal Paris’in yürüttüğü StandUp eğitim programı, bu konuda kadın erkek fark etmeksizin tüm bireyleri bilinçlendirmeyi ve soruna güvenli bir şekilde müdahale etmeyi amaçlıyor. Beraber hayata geçirdiğimiz yeni kampanya ile herkesin StandUp 5D eğitimini alarak sokak tacizine karşı durmasını teşvik etmek istiyoruz. Birlikte, daha güvenli bir toplum için adım atabiliriz. Çünkü biz buna değeriz.” 

L’Oréal Paris, ‘StandUp Sokak Tacizine Karşı Dur’ eğitim programını uluslararası partneri ‘Right To Be’ ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile birlikte uyguluyor. Eğitim programı, kadın ya da erkek, herkesin karşılaşabileceği sokak tacizi olaylarına tanıkların güvenle müdahale edebilmeleri için özel olarak geliştirilmiş 5D metoduyla kişileri eğitmeyi hedefliyor. Programla kültürel bir değişime katkıda bulunmayı da amaçlayan marka; cinsiyet, yaş, eğitim ayırt etmeksizin herkese bu eğitimi alması için çağrıda bulunuyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler