MODA - TASARIMCILAR

LOEWE, yeni Penguen çantasıyla yine ezber bozuyor

Son dönemin en ses getiren tasarımcılarından biri olan Jonathan Anderson, kreatif direktörü olduğu LOEWE için Penguen şeklinde çanta tasarımına imza attı. LOEWE x Suna Fujita iş birliğinin bir parçası olan çanta, gerçek bir penguenin tüm özelliklerini taşıyor

profil
BT Ekip
28.11.2023
LOEWE, yeni Penguen çantasıyla yine ezber bozuyor

İster kreatif direktörü olduğu LOEWE'de, ister kendi adını taşıyan markası JW Anderson'da olsun; Jonathan Anderson'ın doğallığı lüks modaya taşıma konusunda bir tutkusu var. İlk olarak kendi markasından çıkardığı güvercin şeklindeki çantayla ezberleri bozan ve çantanın ikinci sürümünü piyasaya çıkarmaya hazırlanan Jonathon Anderson, şimdi de LOEWE için tasarladığı yeni Penguen çantayla dikkatleri çekiyor.

Önceki benzersiz tasarımlar gibi, Penguin çanta da aksesuar arenasına alışılmadık bir unsur getirdiği için Anderson imzasını hemen taşıyor. Deniz kuşunun gerçek şeklinden oluşan çanta, klasik dana derisinden üretilmiş. Çanta; siyah, beyaz ve koyu turuncu tonlarının yanı sıra kanvas astara sahip. Eşyalarınızı penguenin vücudunda saklayabilirken; gaga, yüzgeçler ve ayaklar ise işlevsiz vurgular görevi görüyor.

Ayrıca, bu eğlenceli modelin elde veya omuzda taşıma seçeneklerinin yanı sıra çıkarılabilir askı ve fermuar kapatma özelliği de bulunuyor. Çantanın bir diğer önemli özelliği de, sanatçılar Shohei Fujita ve Chisato Yamano'nun çalışmalarına saygı duruşunda bulunan LOEWE x Suna Fujita iş birliğinin bir parçası olması.

1.450 dolar etikete sahip olan yeni LOEWE Penguen çanta, markanın web sitesinden satın alınabiliyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler