EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Rengarenk 9 mutfak fikri

Renkli mutfak denildiğinde aklınıza karışık, eski moda renklerle süslenmiş demode bir mutfak geliyorsa Homify'ın sizler için derlediği birbirinden şık ve modern renkli mutfak tasarımlarının fikrinizi değiştireceğine eminiz. Sıkıcı tasarımları unutun, artık renkli mutfaklar revaçta!

profil
BT Ekip
04.02.2018
Rengarenk 9 mutfak fikri

Dediğimiz gibi, renkli mutfak deyince aklınıza hemen yorucu, karmaşık ve renklerin bir araya girdiği eski moda bir mutfak gelmesin. Bazen ağırbaşlı renklerle de mutfağınıza eşsiz bir modernlik ve sıra dışı bir karakter kazandırabilirsiniz. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Rengarenk 9 mutfak fikri

Parlak kırmızının tutkulu görünümü vintage dokulu bir krem renginin sanatsal estetiğiyle ve dengeleyici gri tezgahlarla birleştiğinde ortaya karşı konulmayacak bir manzara çıkıyor şüphesiz. Mutfağınızı renklendirmek istiyorsanız ama bunun için mutfağı baştan aşağı yenilemek gözünüzde büyüyorsa, mutfağınıza renk katmanın harika bir yolu yeni nesil vintage tarzı renkli beyaz eşyalar! 

Rengarenk 9 mutfak fikri

Turuncu, mutfaklarda en çok kullanılan renklerden biri olarak öne çıkıyor. Turuncunun enerjisi ve iyileştirici gücü sayesinde mutfak tasarımınıza doğru bir şekilde uygulandığında yaşam alanının atmosferi karşı konulamaz bir canlandırıcılıkla doluyor. Ancak mutfağınızı turuncu renkle canlandırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir şey var: Turuncu en etkili ve kuvvetli sıcak renklerden biri olduğu için oldukça ölçülü kullanmanız gerekiyor. Aksi halde aşırıya kaçan turuncu, mutfağınızı yorucu bir yaşam alanına dönüştürebilir. 

Rengarenk 9 mutfak fikri

Çocuk gibi neşe dolu bir insansanız pembenin en sevdiğiniz renklerden biri olduğuna da eminiz. Ancak pembe mutfaklar için fazla iddialı bir renk diye düşünüyor olmanız da normal. Ancak bu örnekteki gibi gri tonlarıyla harmanlanan ve tüm mutfağı kaplamayan pembe dokunuşlarla harika bir ortam ortaya çıkarabilirsiniz. 

Rengarenk 9 mutfak fikri

Büyük değişimler ve masraflar yapmadan mutfağınızı renklendirmenin en kolay yollarından biri bu örnekte gördüğünüz gibi bir cephedeki duvarı canlı ve sevdiğiniz bir renge boyamaktır. Yine mutfaklarda görmeye pek de alışık olmadığımız mor renk ise özellikle beyaz mutfaklarda harikalar yaratıyor. 

Rengarenk 9 mutfak fikri

Uyumsuz renklerin bir arada kullanılması son zamanların en çok kullanılan dekorasyon trendlerinden biri. Çağdaş tasarımlarda oldukça çarpıcı ve sıra dışı bir etki yaratan bu tür kontrastlar enerji açısından da oldukça yüksek yaşam alanları meydana getiriyor.

Rengarenk 9 mutfak fikri

Modada cazibesiyle en çok ön plana çıkan renk kombinasyonlarından biri de sarı ve siyah. Sarı ve siyah doğada da bir araya geldiğinde benzersiz bir görünümle kendisine hayran bırakıyor. Peki bu kadar büyüleyici ve çarpıcı bir renk kombinasyonunu neden mutfaklarda da kullanmayalım? 

Rengarenk 9 mutfak fikri

Çok renkli tasarımlar yorucu olma ihtimali olan, çoğunlukla karmaşık bir görünüme neden olan ve dizayn edilirken özenle tasarlanması gereken tasarımlardır ancak doğru şekilde kullanıldığından birden fazla rengin büyüsü evinize gökkuşağı güzelliğini ve huzurunu getirir. 

Rengarenk 9 mutfak fikri

Akdeniz stili bir canlılık ve renklilik arıyorsanız mavi ve yeşil tonlarından vazgeçmemenizi tavsiye ediyoruz. Nostaljik ve vintage bir etki yaratacak olan bu tonlar örnekte olduğu gibi bir arada kullanıldığında da pozitif enerjisi yüksek ve sıcacık bir samimiyet yaratıyor mutfaklarda.

Rengarenk 9 mutfak fikri
Önceki ve Sonraki
Haberler