EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

En iyi güneş koruyucu kremler

Güneşin zararlı etkilerinden korunurken sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercihi özellikle tatilin ilk günlerinde koruyucu güneş kremlerinden yana olmalı. En etkili güneş koruyucu kremleri bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
18.06.2021
En iyi güneş koruyucu kremler

1. Sun Beauty Sun Protective Water SPF50

Lancaster Güneş Koruyucu Su ile korunan cilt, yok gibi his! Güneş araştırmalarında uluslararası öncü olan Lancaster, UVA, UVB, Görünür Işık ve Kızılötesi Işınlar’a karşı en geniş güneş korumasını inanılmaz derecede hafif, güzelleştirici ve ferahlatıcı "su" formunda sunuyor. Yağlı olmayan formül ıslak cilde bile uygulanabilir.

2. Sun Sensitive Oil-Free Milky Fluid SPF50 

Hassas Ciltler için Yüz Güneş Koruması – SPF50 Yüksek Koruma Sun Sensitive serisi, Lancaster'ın güneşe duyarlı ve hassas ciltler için yüksek toleranslı formüllere sahip en iyi performanslı güneş korumasıdır. Patentli Full Light Teknolojisi cildi UVA, UVB, Görünür Işık ve Kızılötesi Işınlar’dan korurken, doğal kökenli Sunsicalm Yatıştırıcı Kompleks ise hassas cildi güneşten kaynaklanan hasarlardan korur ve yatıştırır. 

3. Sun Beauty Velvet Cream SPF30

Cildin güzelliğini korurken parlak ve kalıcı bir bronzluk geliştirmek için orta ile koyu ciltler için özel olarak geliştirilmiştir. Tam Işık Teknolojisi UVA / UVB filtrelerinin ötesine geçer ve ayrıca Kızılötesi, Görünür Işığa karşı korur. Lancaster'ın Tan Aktivatör Kompleksi, cildi güneşe maruz kalmanın ilk gününden itibaren daha hızlı ve kalıcı bronzluğa hazırlamak için doğal melanin üretimini artırır.Yavaş yavaş bronzlaşan ve bazen yanan ciltler için ideal.


1. ANTHELIOS INVISIBLE SPRAY SPF50+

Geniş spektrumlu ve yüksek korumalı (UVA, UVB) güneş koruması sağlar ve bazı kızılötesi ışınlar ve kirlilikten kaynaklanan hasarlara karşı korumaya yardımcı olur. Görünmez doku, parlama karşıtı etki, hızlı emilim sağlar.

2. ANTHELIOS INVISIBLE FLUID TINTED SPF50+

Suya, terlemeye ve kuma karşı dayanıklıdır. Yağlı ve yapışkan his bırakmaz hafif dokuya sahiptir.

3.  Anthelios Ultra SPF50 Parfümsüz Güneş Krem

UVA, UVB ve Infrared A ışınlarının ve hava kirliliğinin sebep olduğu bazı hasarlara karşı cildi korumaya yardımcıdır. Suya dayanıklıdır. Güneş alerjisine eğilimli olan ciltler için uygundur. Beyaz iz bırakmaz. Yağlı ve yapışkan his bırakmayan formüle sahiptir. 


1. Bioderma Photoderm Max Sun Mist SPF 50+

Güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarından cildin korunmasında etkili güneş spreyi, formülündeki Hücresel BioprotectionTM patenti ile güneşe karşı yüksek koruma sağlar ve cilt hassasiyetinin oluşmasını önler. 

2. Bioderma Photoderm SPOT SPF 50+

Maksimum anti UVB etkisi ve benzersiz UVA önleyici performansıyla Photoderm Spot güvenli güneş koruması sağlanmasına yardımcı olur. Hücresel Bioprotection® formülü hücreden başlayan koruma sağlar ve oluşabilecek hasar riskinin azaltılmasına ve güneş kaynaklı cilt yaşlanmasının önlenmesine destek olur. Spesifik aktif içerikleri ile lekelenme riskini azaltmaya yardımcı olur. Leke sorunu olan ciltler için faydalı...

3. Bioderma Photoderm Mineral %100 Mineral Çocuk ve Yetişkin Hassas Ciltler için SPF50+

Güneşe karşı toleransın azlığı sonucunda oluşan cilt yüzeyindeki yıpranmaların oluşmaması için bakım sağlamaya yardımcı olur. Akıcı bir dokuya sahiptir, renksizdir, geride yağlı bir tabaka bırakmaz. Parfümsüzdür. Suya dayanıklıdır.


1. Vichy Yüksek Korumalı Yaşlanma Karşıtı Güneş Yüz Bakım Kremi - SPF 50 (UVA+UVB)

Siyah Çay Özü ve C Vitamini ile zengin Camu Camu içeren kırışıklık karşıtı formülü ile cildin daha elastik ve ışıltılı olmasını sağlayarak cildi Güneş ışınlarından korur. Hipoalerjeniktir. Yağlı his bırakmaz. 

2. Vichy Rehydrating Light Spray - Cildi nemlendiren çok yüksek korumalı güneş koruyucu sprey SPF 50+

Hyalüronik asit içeren formülü ile tuzlu ve klorlu suda cildi nemlendirmeye yardımcı olur.

3. Mattifying Face Fluid Dry Touch - Parlama karşıtı yüksek korumalı güneş koruyucu yüz kremi SPF 50

UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı yüksek korumalı ve cildi matlaştırıcı etkiye sahip güneş kremi. Cildi beyazlatmadan uzun süren parlama karşıtı etki sağlar. Rahat ve hafif bir dokuya sahiptir.

4. Vichy Velvety Cream - Çok yüksek korumalı güneş koruyucu yüz kremi SPF 50+

Cildi nemlendiren, yüz için çok yüksek güneş koruması. Hyalüronik asit içeren ipeksi his bırakan krem; cilde daha pürüzsüz ve yumuşak bir his verir. Yumuşak ve pürüzsüz bir bitişe sahiptir. Normalden kuruya dönük cilt tipi için mükemmeldir.


Daylong Güneş ürünleri, UVA ve UVB korumanın yanısıra, kolajenin parçalanmasına, cilt yaşlanmasının hızlanmasına ve ciltte serbest radikal oluşumunu arttırmaya sebep olan IRA’ya (kızılötesi) etkin koruma sağlamasıyla farklılaşıyor. Formülasyonundaki nemlendiren ve antioksidan özellikteki bileşenlerle de cildin korunmasını etkili bir şekilde destekliyor.  Yüz ve vücut kullanımına uygun ürünler ile her yaşa ve her cilt tipine uygun yüksek derecede koruma sağlayan Daylong Extreme SPF 50+Lipozomal Günes Losyonu, Hassas Ciltlere Özel Günesten Koruyucu Sıvı Jel Sprey, Doz Ayarlı Dispenser Güneşe Karşı Hassas Çocuk Ciltleri için Lipozomal Güneş Losyonu, Yüz için Hassas Ciltlere Özel Günesten Koruyucu Jel Krem ile en hassas ciltlerde dahi etkin koruma ve kolay kullanım sağlıyor. 


1. Cosmed Sun Essential SPF50 Oily Skin Cream 50 ml 

Cildi UV ışınlarının zararlı ve yaşlandırıcı etkilerinden korumaya yardımcı olması için geliştirilmiştir. Yağlı ciltlerin kullanımına uygundur. Ciltte beyaz kalıntı bırakmaz.

2. Cosmed Sun Essential Çok Hassas Ciltler İçin SPF50+ Güneş Kremi 

Çok hassas ciltler için özel olarak geliştirilmiş, mineral filtre içerikli güneş kremi. Cildin UV ışınlarının zararlı etkilerinden korunmasına ve hassas ciltlerin toleransının yükseltilmesine yardımcı olur.


1. CLARINS SOLAIRE VISAGE CRM TOUCH.SEC SPF30

Gerçek bir güzellik bakım ürünü olarak tasarlanan, antioksidan ve nemlendirici bitki özleri ile zenginleştirilen bu saten dokunuşlu jelden yağa dönüşen güneşten koruyucu nemli cilt üzerinde kullanım için idealdir. Pürüzsüz ve uzun ömürlü bir bronzluk sağlarken, cildi nem kaybından ve güneşe bağlı yaşlanma belirtilerinden korur (kırışıklıklar, sıkılık kaybı, koyu lekeler).

2. CLARINS SUNCARE FACE STICK SPF50

[SunFilterComplex], UVA & UVB ışınlarına karşı korur. [SunPlantComplex], cildi nem kaybından ve foto yaşlanma belirtilerinden korur. Şeffaf, hafif ve görünmez bir yapıya sahip bu kullanışlı, yanınızda götürebileceğiniz ürün sayesinde yüzünüzün hassas veya aşırı derecede güneşe maruz kalan bölgelerini koruyabilirsiniz.

3. CLARINS DRY TOUCH FACIAL SUN CARE UVA/UVB 50+

Her cilt tipine uygun antioksidan içerikli bir güneş koruyucu...  Ayrıca en hassas ciltler için bile çok yüksek koruma sağlayan cilt bakımı sağlar. Clarins SunPlantComplex Botanik özler ile zenginleştirilmiştir, cildinizde beyazlık bırakmadan uygulandığı andan itibaren anında eriyen formülü suya ve tere karşı dayanıklıdır. Cildi güneşten ve muhteşem bir bronzluk için serbest radikallerin neden olduğu hasarlardan koruyarak nemlendirilmesine destek olur.


1. 50 SPF Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Kremi

İçeriğinde bulunan Zinc Oxide ile, sebum dengesi sağlar, sivilcelenmeye ve yağlanmaya sebep olmaz. Doğal filtreler ile güneş ışınlarına karşı en hassas bakımı sağlar. Waterproof formülü ile, su ile temasında dahi güneşe karşı cildinizi korumaya devam eder.

2. 30 SPF Yüz İçin Güneş Koruyucu Stick

Zararlı güneş ışınları; UVA ve UVB’ye karşı kalkan görevi üstlenir. %100 doğal filtreler ile formüle edilmiştir. Zinc Oxide ile, sebum dengesi sağlar sivilcelenmeye ve yağlanmaya sebep olmaz. Doğal filtreler ile güneş ışınlarına karşı en hassas bakımı sağlar. Cilt bariyerinin korunmasını destekler.


BEE’O Yüz Güneş Kremi: İçeriğinde, propolis, çinko, zeytinyağı ve aleo vera bulunan BEE’O Yüz Güneş Kremi, tamamen doğal bileşenlerden oluşuyor. 30+ SPF ile, güneş yanığı ve cilt yaşlanmasına karşı koruyucu özellik taşıyan ürün, renklendirici ve paraben içermiyor, UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu etki sağlıyor. 

BEE’O Güneş Sonrası Kremi: Cilt, güneşlenme sonrasında kurur, elastikiyetini kaybeder. Güneş ışınlarına maruz kaldıktan sonra cildin ferahlığa ihtiyacı vardır. BEE’O Güneş Sonrası Krem, propolis, çinko, zeytinyağı, aleo vera, susam yağı, E vitamini içeriği ile yaz aylarında kuruyan ve hasar gören ciltleri nemlendirerek korumaya yardımcı oluyor. Tamamen doğal bileşenlerden oluşturulan, renklendirici ve paraben içermeyen  BEE’O Güneş Sonrası Kremi, cilde anında ferahlık veriyor. 

BEE’O Çocuk Güneş Kremi: Çocukların ciltleri yetişkinlerden daha ince olduğu için, güneşten gelecek olan UV ışınlarına bağlı hücresel hasarların oluşma riski daha yüksek. Propolis, çinko, B5 vitamini ve shea yağı yağı ile tamamen doğal bileşenlerden oluşan BEE’O Çocuk Güneş Kremi, 50+ SPF ile güneş yanığına karşı koruyucu özellik gösteriyor. Güneşe çıkmadan 30 dakika  öncesinde cilde uygulanması tavsiye edilen ürün, UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu etki sağlıyor. 

BEE’O Vücut Güneş Kremi: Tamamen doğal bileşenlerden oluşturulan BEE’O Vücut Güneş Kremi'nin içeriğinde, propolis, çinko, shea yağı ve aleo vera bulunuyor. 30 SPF ile, güneş yanığı ve cilt yaşlanmasına karşı koruyucu özellik gösteren ürün renklendirici ve paraben içemiyor. 


PROCSIN Güneş Kremi Yüz&Vücut SPF50+

PROCSIN Leke Karşıtı Koruyucu Güneş Kremi, özel formülü ile güneş yanıklarının yanı sıra güneşe bağlı alerji riskini minimuma indirerek erken cilt yaşlanmasına karşı güvenli koruma sağlamaya yardımcı olur. Güneş lekeleri ve çil oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Makyaj altı baz olarak kullanıma uygundur.          


Geniş spektrumlu güneş koruyucu krem, cildinizi UV ışıklarından uzun süreli ve etkili bir şekilde korumak için Yeşil Çay özü, Lavanta, Biberiye, Papatya özü ile özel olarak formüle edilmiştir. İçeriği sayesinde cildi korurken aynı zamanda nemli kalmasına da yardımcı olur ve lekeler ile savaşır. Koruyucu, paraben, parfüm ve alkol içermez. Hayvanlar üzerinde denenmemiştir.


Nemlendirici Güneş Koruyucu Krem SPF 20

Nemlendirici Güneş Koruyucu Krem SPF 20 UV ışınlarına ve kirliliğe karşı cildi korumak için geniş spektrumlu SPF sağlayan aynı anda birçok iş yapan bir kremdir. Cildi güneşten korurken yağlandırmadan nemini tazeleyen bu ipeksi krem, gözenekleri tıkamaz, cilde kadifemsi bir yumuşaklık katar.


Eda Taşpınar Yüksek Korumalı Güneş Kremi SBF50

Formülasyonunda bulunan bitoneknolojik hammaddeler sayesinde ciltteki hücreleri yenileyerek cilt yapısını gençleştirıyor. Hassas tene sahip çok yüksek derecede koruma ihtiyacı olan bronzluk aşıkları için ipeksi bir görünüm sağlıyor.

Bonus: Güneş kremi nasıl seçilmeli? Nasıl kullanılmalı?


Önceki ve Sonraki
Haberler