YAŞAM - EV

Kartell ve Mattel'in pembe Barbie sandalyeleri Milano Tasarım Haftası’nda görücüye çıktı

Mattel ve İtalyan tasarım markası Kartell, bir kez daha bir araya geldi ve Barbie’nin 65. yıl dönümünü kutlamak için tamamen pembe renkte beş sandalyeden oluşan bir koleksiyon hazırladı. Milano Tasarım Haftası’nda görücüye çıkan koleksiyondaki sandalyelerin hem yetişkinler, hem de Barbie bebekler için boyutları mevcut

profil
BT Ekip
17.04.2024
Kartell ve Mattel'in pembe Barbie sandalyeleri Milano Tasarım Haftası’nda görücüye çıktı

Barbie'nin 65. yıl dönümünü kutlayan Mattel, klasik mobilya tasarımına eğlenceli bir dokunuş getiren özel bir koleksiyon için İtalyan tasarım devi Kartell ile iş birliği yaptı. Koleksiyonda Kartell'in en ikonik beş sandalyesi yer alıyor: AI, Venice, Louis Ghost, Masters ve Ero|S|… Beş sandalyenin tamamı, Barbie'nin imzası olan pembe renkte yeniden tasarlandı. Bu tasarımlar hem oyuncak bebek boyutunda, hem de gerçek boyutlu versiyonlarda sunularak çeşitli koleksiyoncu kitlesine hitap ediyor.

Sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanan sandalyeler; bambu gibi yenilikçi malzemelerle yapılıyor ve %100 FSC sertifikalı geri dönüştürülmüş kağıtla paketleniyor; bu da çevresel sorumluluk taahhüdünü yansıtıyor. Koleksiyon, Kartell'in amiral gemisi Milan mağazasının Barbie'nin Dreamhouse'u olarak yeniden tasarlandığı 2009'daki dönüştürücü proje de dahil olmak üzere Mattel ve Kartell arasında uzun süredir devam eden iş birliğine dayanıyor.

Koleksiyon ilk kez Milano Tasarım Haftası'nda Condenast'ın ‘The Vogue Italia Closet"indeki Mattel Creations pop-up'ında sergilendi. 16 Nisan'dan itibaren ise iki sandalye içeren tam boyutlu Masters Barbie Limited Edition seti, 770 dolardan, tekli Louis Ghost Barbie Limited Edition sandalyesi ise 545 dolardan satışa sunulacak. Ek olarak, Barbie'nin kendisine uygun beş minyatür sandalyeden oluşan büyüleyici bir set ise 60 dolar karşılığında satışa sunulacak. Tüm bu ürünler sınırlı bir süre için Kartell'e özel olarak satılacak ve koleksiyonuna farklı parçalar eklemek isteyenlere benzersiz mobilya seçenekleri sunulacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler