EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Her ayrıntısıyla rüya gibi bir ev

Homify ile dünyanın dört bir yanından büyüleyici ev turlarımıza devam ediyoruz ve bugün dünyanın en büyük karnavalı olan Rio Karnavalı’na ev sahipliği yapan Rio de Janeiro’dayız.

profil
BT Ekip
02.04.2017
Her ayrıntısıyla rüya gibi bir ev
Tropikal iklimi, eşsiz doğası ve kendine has kent kültürüyle Rio dünyada görülmesi gereken yerler arasına adını yazdırmış. Rio’yu farklı kılan önemli özelliklerinden biri de gerçekten de mimari açıdan oldukça gelişmiş bir şehir olması.

Kentte pek çok tarihi ve simgesel yapı bulunuyor ve bu yapılar elbette kentleşme üzerinde de etkili oluyorlar. Bugün ziyaret ettiğimiz ev ise, bol odalı, geniş bahçeli, havuzlu, ferah, şık ve lüks; kısacası herkesin hayallerini süsleyecek kadar konforlu, keyifli ve estetik! Üstelik bu özellikler giriş kapısından yaşam alanlarındaki aksesuarlara kadar her ayrıntıda kendini gösteriyor. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Cam ve ahşabın bir araya geldiği özel tasarımlı geniş ve heybetli giriş kapısı ve giriş alanı dizaynı evin geri kalanı hakkında da oldukça belirleyici bir fikir veriyor değil mi? 

Her ayrıntısıyla rüya gibi bir ev

Giriş kapısından salona geçiş mükemmel bir akıcılıkta dizayn edilmiş. Şık merdiven alanının karşıladığı salon yüksek tavanlı mimari yapısı ve tavandan sarkan büyük aydınlatma üniteleri ile dikkat çekiyor. Hol ve salon arasındaki sınır ise boydan boydan bir duvar yerine modern bir taş sütunla belirleniyor. 

Her ayrıntısıyla rüya gibi bir ev

Salondaki televizyon etrafında şekillenmiş oturma alanına daha yakından baktığımızda ise mükemmel bir ahenk ile karşılaşıyoruz. Televizyonun bulunduğu cephenin özel tasarımı çekmece ve nişleriyle fonksiyonel ve şık bir görünüm ortaya koyarken konforlu ve modern oturma grupları da işlevin ve rahatlığın ön planda tutulduğunun bir göstergesi. 

Her ayrıntısıyla rüya gibi bir ev

Yemek odasında klasik tarzın minimal bir uygulaması ile karşılaşıyoruz. Bu iki stil aslında pek bir arada kullanılmaz ancak nötr renkler, kusursuz bir uyum ve kararında bir gösterişle son derece yalın bir dekorasyon oluşturulmuş. Alanın yıldızı ise pek tabii ki büyük boyutlu ayna. 

Her ayrıntısıyla rüya gibi bir ev

Modern ve kullanışlı bir mutfak dizaynı arayan okurlarımız bu harika mutfak tasarımından kolaylıkla ilham alabilir. Alan boyunca uzunlamasına yayılan mutfak adasının bir tarafında harika bir gündelik yemek masası, diğer tarafında ise ocak ve lavabonun da yer aldığı geniş tezgah yer alıyor. Bu da mutfağın duvara dayalı tezgah alanında oldukça ferah ve kullanışlı bir çalışma alanı oluşturulmasına olanak veriyor. 

Her ayrıntısıyla rüya gibi bir ev

Bu modern mutfak dizaynında öne çıkan tek şey elbette fonksiyonel yapı değil. Renk geçişlerinden malzeme kalitesine, aksesuar tercihlerinden dokulu duvar dekorasyonuna kadar her şey büyük bir incelikle ve birbirleriyle kusursuz bir uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış. Hem mutfak adasını hem de yemek masasını vurgulayan bakır renkli geniş avizeler de bu senenin aydınlatma trendlerinden biri.

Her ayrıntısıyla rüya gibi bir ev

Dinlendiriciliğin ve huzurun ana konsept olduğu yatak odasında samimi ve konforlu bir alan karşılıyor bizi. Tekstil ürünlerinde özellikle daha yumuşak ve rahatlatıcı dokuların tercih edildiği yatağın iki yanında bulunan aynalı komodinler de yatak odalarında önümüzdeki yıllarda sık sık karşılaşacağımız son trendlerden biri. 

Her ayrıntısıyla rüya gibi bir ev

Ve son olarak evin en büyüleyici ve keyifli alanındayız. Düzenli havuz alanının en dikkat çekici tasarım unsuru pek tabii ki şezlongların arkasında bulunan çarpıcı dikey bahçeler. Özellikle yeterince büyük bahçe alanına sahip olmayanlar için ilham verici bir fikir olan dikey bahçeler hem dekoratif olarak göz dolduruyor hem de çok daha sağlıklı ve huzurlu yaşam alanları yaratıyor. 

Her ayrıntısıyla rüya gibi bir ev
Önceki ve Sonraki
Haberler