EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Evinizin duvarlarını renklendiriyoruz

Duvar resimleri örneklerine sıkça rastlıyoruz şu günlerde. Küçük dokunuşlarla iç mekanlarda büyük değişimler yaratmanın pratik bir yolu olduğu için belki de bu kadar ilgimizi çekiyor. Kolay uygulanabilir örneklere göz atmak, ipuçlarını öğrenmek ve kendi sanat eseri duvarınızı yaratmak için yazımıza göz atın.

profil
Serra Özbay
23.08.2017
Evinizin duvarlarını renklendiriyoruz

Karatahta üzerine çalışmak kesinlikle çok eğlenceli. Duvar resmi yaparken karşılaştığımız başlıca sorun resim üzerinde rötuş yapmanın zor olmasıdır. Eğer kara tahta bir duvar üzerine çalışırsanız böyle bir sorunla karşılaşmayacaksanız. Duvarı karatahta kaplamanın birkaç yolu var; metrelik halde satılan kendinden yapışkanlı rulo stickerları kullanabilirsiniz. Diğer bir seçenek kendi karatahta boya karışımınızı oluşturmak. Bu karışım için siyah mat sentetik boya ve derz dolguya ihtiyacınız olacak. Her 100ml boya için bir yemek kaşığı derz dolgu koymalısınız. Karışımı pürüz kalmayıncaya dek karıştırmak  önemli. Eğer rulo ile duvara sürmekte zorluk yaşıyorsanız karışımı tinerle inceltebilirsiniz. Fırça yerine rulo ile daha düzgün bir bitiş sağlayabilirsiniz. Karatahta üzerine tebeşir veya sıvı tebeşir kalemlerle resmi çizin. Eğer resmi duvara sabitlemek isterseniz mat sprey vernik kullanabilirsiniz.

Evinizin duvarlarını renklendiriyoruz

Eğer resim yeteneğiniz varsa veya kendinize güveniyorsanız sanatınızı bu kez duvara aktarmayı deneyin. Birkaç çizim ile duvara uygulayacağınız resme karar verin. Yapacağınız resmi rötuşlamak için mutlaka duvar renginde boyadan bulundurmalısınız. Eğer yapacağınız resmin ebatı genişse ölçeklemek için duvarda kaplayacağı alanı önceden belirlemek ve bir kurşun kalem yardımıyla duvara çizmek size kesinlikle yardımcı olacak.

Evinizin duvarlarını renklendiriyoruz

Uygulaması en kolay duvar resmi örneklerinden olduğunu söyleyebiliriz. Kağıt bant yardımıyla kılavuz çizgileri oluşturduktan sonra geriye sadece seçeceğiniz renk paletindeki renklerle çizgilerin içini boyamak kalıyor. Sonuç mu? Kesinlikle modern ve etkileyici.

Evinizin duvarlarını renklendiriyoruz

Eğlenceli ve mesaj içeren, son derece dekoratif bir duvar hazırlamak gayet basit. Eğer küçük ebatta bir yazı yazacak ve yuvarlak hatlı olmayan bir yazı tipi kullanacaksanız, serbest stilde bahsettiğimiz tekniği uygulayabilirsiniz. Eğer büyük ebatlı bir yazı ve kıvrımlı hatları olan bir yazı tipi kullanacaksanız size önerimiz; yazıyı bilgisayarda hazırlayarak, uygulayacağınız duvara göre ölçekli bir çıktı almanız ve transfer kağıdıyla yazıyı duvara geçirmeniz. Son adım ise ince bir fırça ile çizgilerin içini düzgünce doldurmak. 

Evinizin duvarlarını renklendiriyoruz
Önceki ve Sonraki
Haberler