EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ÜNLÜLER

İlham köşesi: Amal Clooney

George Clooney’nin eşi, insan hakları savunucusu ve iyi bir avukat olan ve son zamanlarda bir moda ikonuna dönüşen Amal Clooney’nin zarif ve klasik stilinden ilham aldık. Özellikle ofis stiline uyarlanabilecek seçimleri ile dikkat çeken Clooney’nin tarzını yakından inceleyelim.

profil
BT Ekip
23.08.2017
İlham köşesi: Amal Clooney

Her ne kadar renkli parçaları giyme konusunda cesaretli olsa da, renkleri Clooney’nin bu kadar zarif taşımasının sebeplerinin başında desensiz parçalar tercih etmesidir. Daha sade kesimler ve kumaşlar ile en dikkat çekici renkler bile onun üzerinde klasik bir duruşa sahip oluyor.

İlham köşesi: Amal Clooney

Elbise-ceket, etek-ceket takımları da onun stilinin anahtar parçalarından. Böylelikle canlı renkteki kıyafetler bile ofis stiline uygun parçalara dönüşebiliyor. Ayrıca 50’leri anımsatan görünümleri ile de romantik bir havaya bürünüyorlar.

İlham köşesi: Amal Clooney

Amal Clooney kırmızı bir elbiseyi tek başına giydiği gibi daha yumuşak ve soğuk renkte parçalarla bir arada kullanarak dengeyi bulmakta da oldukça başarılı. Örneğin üstüne tercih ettiği camel tonlarındaki trençkotu ve nude ayakkabıları elbiseyi öne çıkardığı kadar dikkat çekici yanını da bastırmış. 

İlham köşesi: Amal Clooney

Klasik giyimi tercih etse de Clooney’nin tarzındaki en güzel yanlardan biri içindeki romantik kadını da belirli ölçüde dışa vurabiliyor olması… Siyah beyaz elbisesinin önündeki kırmızı bağlama detayı elbisenin havasını anında değiştirmiş. 

İlham köşesi: Amal Clooney

Etek ve elbiseleri kenara koyduğunuz bir gün içinizden daha maskülen bir seçim yapmak geçiyorsa Amal Clooney bu konuda da oldukça ilham verici bir stile sahip. Çizgili takımı içine tercih ettiği gömleği ve sade ayakkabısı ve makyajı ile Clooney güçlü ve başarılı bir kadın imajı çiziyor. 

İlham köşesi: Amal Clooney
Önceki ve Sonraki
Haberler